Ingyen netet követel a miniszter az elővárosi vonatokra

Alexander Dobrindt, Németország közlekedési és digitális infrastruktúrákért felelős minisztere követeli, hogy a Deutsche Bahn (DB) a mostaninál intenzívebb erőfeszítéseket tegyen annak éárdekében, hogy ne csak az ICE (vagyis a német intercity) járatokat, hanem minden szerelvényét gyors internettel lássa el.

  • hvg.hu hvg.hu
Ingyen netet követel a miniszter az elővárosi vonatokra

Dobrindtot a Süddeutsche idézi; a miniszter szerint a távolsági vonatok mellett fel kell szerelni a regionális szerelvényeket is, sőt, az S-Bahnokat is, sőt, az is fontos, hogy a gyors internet-hozzáféréseket a DB ingyen biztosítsa az utasainak.

Az indoklás szerint a német vasúton a legtöbb utast nem a transzurbán járatok, hanem az elővárosi, és regionális vonatok szállítják, s mivel évente ők összesen mintegy kétmilliárdan használják a DB járatait, a vasútnak a digitális kor közlekedési eszközévé csak így lehet válnia.

A DB most még csak a prémium kategóriás utasainak adja ingyen a mobilnetet
null

A miniszteri elképzelésre reagáló DB menedzsment szerint azt is látni kell, hogy miközben az állami vasúttársaság nem egyedüli szereplő a regionális közlekedési piacon, azt az egyes tartományok döntik el, hogy a vasúttársaságtól vagy a riválisaitól milyen szolgáltatásokat rendelnek meg. Ha Dobrindt mindenhol WLan hozzáférést és szolgáltatást szeretne, akkor ezt a szolgáltatási szerződésbe be kellene venni, az infrastruktúrát ki kell építeni, és ez alapján kell majd meghatározni a szolgáltatási díjakat.
 
A DB jelenleg csak az ICE-hálózaton építette ki az internetes infrastruktúrát, és az 5200 km-en most csak az első osztályú utasok barangolhatnak ingyen a weben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?