Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Érdemes megjegyezni ezt a nevet akkor is, ha idehaza még biztosan nem talákoztak még vele: Chipotle. Ez a neve ugyanis Amerika 16. legnagyobb éttermelácának, ami mostantól arról is híres, hogy mint mexiukói kajákra specializálódott gyorsétteremlánc, elsőként döntött úgy, hogy nem használ többé génmódosított élelmiszereket. És ez akkora hír Amerikában, hogy a sztorit a New York Times hozta.
Elsőként vonja ki a világon a genetikailag módosított (GMO) élelmiszereket kínálatából az amerikai Chipotle gyorsétterem lánc. A hálózat döntését azzal indokolja,hogy a génmódosított anyagok hosszú távú hatásai vitatottak, plusz termesztésük súlyosan károsíthatja a környezetet. Hogy ez mekkora lépés is az amerikai élelemiszeriparban jól jelzi, hogy a hírt a newyorktimes.com hozta le elsőként a napokban.
A Chipotle a chipseket, a tortilláit, de a salátákat és szószokat is csak GMO-mentes anyagokból készíti el, és az éttermeiben eztán csak természetes szójaolajat, napraforgó és riszolajat használ majd - ami várhatóan hatással lesz a cég tőzsdei árfolyamára is. "Nem kötelező a gyorséttermeknek olcsó, tartósítószerekkel és mesterséges színezékekkel kezelt alapanyagokból dolgozniuk" - indokolta a döntést a cég vezérigazgatója, Steve Ells., aki úgy véli, hogy a génmódosított élelmiszerek csak beváltatlan ígéretek, és nekik fontosabb, hogy a tradicionális megoldásokat megőrizzék.
A cégnek 1500 étterme van. amivel az USA tizenhatodik legnagyobb gyorsértterem hálózata. A NYT a bejelentés végére azt azért odaírta, hogy mivel Amerikában az állatokat általában GMO-s takarmányon nevelik, a Chipotle által felhasznált csirke-, és disznóhús továbbra is lehet GMO-s.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.