Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Március végétől a KLM napi négy járatot indít majd Budapest és Amszterdam között.
A nyári menetrend életbe lépésével, március végétől napi háromról négyre növeli járatai számát Budapestről Amszterdamba a KLM – közölte Dror Harel, az Air France KLM magyarországi igazgatója csütörtökön Budapesten.
Az új járat 10.35-kor érkezik Budapestre és 11.20-kor indul vissza Amszterdam-Schipol repülőterére, az igazgató elmondása szerint ezzel jelentősen csökkentve az átszálló utasok csatlakozási idejét. Példaként említette, hogy Pekingbe 6,5 órával csökken a várakozási idő.
Kam Jandu, a Budapest Airport kereskedelmi igazgatója az eseményen azt hangsúlyozta, hogy az elmúlt évben a KLM az Air France-szal együtt 1,5 millió utast szállított a budapesti útvonalon. Hozzátette, a nyári menetrendben 44 légitársaság közel száz célállomásra repül majd Budapestről.
A negyedik napi járat beiktatásával a légitársaság naponta 260 székkel bővíti a kínálatot. A negyedik járat egyelőre a nyári menetrendben szerepel, ebben az időszakban a két légitársasági partner, az Air France és a KLM napi nyolc járatot üzemeltet Budapestről Párizsba, illetve Amszterdamba.
Az Air France-KLM múlt héten tette közzé 2015-ös pénzügyi jelentését, a csoporton belül az Air France 1,2 milliárdról 1,5 milliárd euróra, a KLM 722-ről 911 millióra javította üzemi eredményét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.