Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyszeri tételek miatt csökkent a Nestlé svájci élelmiszeripari konszern nyeresége, árbevétele viszont enyhén nőtt az első fél évben.
Az adózás utáni nyereség 4,1 milliárd svájci frank volt az első fél évben az egy évvel korábbi 4,52 milliárd frankkal szemben, egy 400 millió frankos halasztott adófizetés miatt – közölte a Nestlé. Az árbevétel 1 százalékkal, 43,16 milliárd frankra nőtt.
A svájci óriásvállalat már három éve nem teljesíti az 5-6 százalékra kitűzött, egyszeri tételektől és árfolyamhatástól megtisztított árbevétel-növelési célját, idén is a tavalyihoz hasonló, 4,2 százalékos bővülést tervez.
Paul Bulcke, a Nestlé vezérigazgatója szerint Kínában továbbra is kihívásokkal kell szembenéznie a cégnek, azonban Észak-Amerikában, Európában, Délkelet-Ázsiában és Latin-Amerikában jó teljesítményt nyújtott, amely folytatódhat a második negyedévben is.
A Nestlé a Nestlé Hungária Kft. révén van jelen Magyarországon, ahol több gyárat üzemeltet és összesen 1700 embert foglalkoztat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.