szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A drónokon dolgozó cég elképzelése szerint így sokkal pontosabban célba lehetne juttatni a segélycsomagokat és a hordozót is lehetne fogyasztani.

Nigel Gifford korábban azzal került be a hírekbe, hogy eladta a Facebooknak napelemes műholdakat fejlesztő cégét 20 millió dollárért. A közösségi óriás a technológiát felhasználva készül eljuttatni az internetet a világ legeldugottabb szegleteibe is – írja a Business Insider.

Gifford mostani találmánya abból indul ki, hogy a háborús vagy katasztrófa sújtotta övezetekbe szerinte meglehetősen drágán és pontatlanul érkeznek a segélycsomagok. Ezeket jelenleg katonai repülőgépekről dobálják le, drónokkal viszont  néhány méteres biztonsággal be lehetne lőni a desztinációt.

Gifford korábban a brit hadsereg élelmezési alakulatánál szolgált, ahol később egy vezetőnélküli gép megalkotására kérték föl, amivel az élelmiszert el lehetne juttatni, de ő nem értette, miért kell a hordozót visszahozni? Miért nem hagyják ott, és készítik ehető anyagból, hogy az is elfogyasztható legyen? Ez adta az inspirációt a Pouncer névre hallgató drón megalkotásához, ami jelenleg még a tervezési fázisban van. A drón szárnyai ehető anyagból készülnének, melynek rekeszeit is élelemmel töltenék fel. A gép váza fából készülne, hogy azt is fel lehessen használni sütéshez vagy fűtéshez, hogy végül alig maradjon valami a hordozóból.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!