Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A német Commerzbank megerősítette a drasztikus leépítésről és az osztalékfizetés leállításáról szóló sajtóhíreket.
Nagyjából tízezer munkavállalót bocsát el, és nem fizet osztalékot 2020-ig a Commerzbank, amíg végrehajtja szerkezeti átalakítási tervét – közölte Németország második legnagyobb kereskedelmi pénzintézete.
A terv az, hogy a teljes munkaidőben foglalkoztatottak közül 9600-tól, azaz a létszám mintegy 20 százalékától megválik a nagybank, de ezzel egyidejűleg 2300 új álláshelyet is létesít a növekedést mutató szektorokban, így a létszám nettó vesztesége 7300 fő lesz.
A többéves átstrukturálás költségeit 1,1 milliárd euróra becsülik a Commerzbanknál.
A Handelsblatt című német pénzügyi lap már kedden arról cikkezett, hogy majdnem minden ötödik álláshely megszűnik a következő néhány évben a Commerzbanknál.
A pénzintézetnél 2013-ban volt egy 5 ezer fős leépítés, de profitrátája továbbra is nagyon alacsony, ezért van szükség a költségek csökkentésére. Úgy tudni, hogy a májusban hivatalba lépett új vezérigazgató, Martin Zielke stratégiának lényeges eleme a digitalizáció; sok álláshelyet azért szüntetnek meg, mert számítógépek is el tudják látni azt a feladatot, amelyet eddig fizetett munkaerő végzett.
A Commerzbank hét év után 2015-ben fizetett először 20 cent osztalékot, és a piac az idei évre is 20 eurócentes osztalékkal számolt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.