Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Hitelprogramot indít a Magyar Fejlesztési Bank 44 milliárd forintos hitelkerettel, főleg szállodaipari projektekre – írja a Magyar Nemzet, amelynek forrásai azt állítják, hogy a pénzből Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó hoteleket akarják helyzetbe hozni.
A Magyar Fejlesztési Banktól (MFB) egy és hatszázmillió forint közötti összegű kamatmentes hitelt igényelhetnek uniós forrásból „életképes, jó jövedelemtermelő képességű, vendéglátással foglalkozó cégek, projektek”, amelyek a közép-magyarországi régión kívül vannak bejegyezve.
A lap szállodaipari forrásaira hivatkozva azt írta: a lehetőséget a felcsúti polgármester és vállalkozó, Mészáros Lőrinc érdekeltségeit akarják segíteni. Közpénzből – mivel az MFB kizárólagos állami tulajdonú pénzintézet.
Az MN emlékeztet: a Napi.hu még augusztusban írt arról, hogy szállodáinak sorát Mészáros Lőrinc a balatonalmádi Ramada Hotel and Resort megvásárlásával gyarapította.
Az MFB a lap érdeklődésére közölte, hogy a szálloda és vendéglátás ágazatban eddig közel 50 kérelem érkezett, az átlagosan igényelt hitelösszeg 56 millió forint volt, azaz kifejezetten mikro-, kis- és közepes vállalkozások üzleti elképzeléseinek támogatásához kértek finanszírozást.
Az MFB magyaráz |
A Magyar Fejlesztési Bank csütörtök délután reagált a Magyar Nemzet idézett cikkére. Közleményük szerint: - a 44 milliárd forimt keretösszegű, új hitelprogramként feltüntetett termék valójában már 2016. május óta elérhető, és ágazati besorolásra vonatkozó korlátozás nélkül támogatja a kis-és középvállalkozásokat. - az ingatlanvásárlásra fordítható összeg a projekt összköltségének maximum 2%-ig terjedhet. „Figyelemmel a maximálisan igényelhető 600 millió Ft-os hitelösszegre, valamint a minimálisan elvárt 10% mértékű saját forrás elvárásra is, a program keretében támogatható beruházások maximális mérete nagyságrendileg 650 millió Ft körül mozog, melynek 2%-a, nagyságrendileg 10 millió Ft fordítható ingatlanvásárlásra” – magyarázták. - az MFB szerint a benyújtott hitelkérelmek összege meghaladja a 34 milliárd Ft-ot, és eddig 9,5 milliárd Ft a pozitív hitelbírálattal rendelkező projektek összértéke. A legtöbb érdeklődő vállalkozás a feldolgozóiparban (23,34%) és a kereskedelem (19,52%) területén működik, 12,27%-ot tesznek ki az építőipari, 7,85%-ot pedig a szálláshelyek és vendéglátásban aktív cégek igényei. A befogadott kérelmek hiteligénye általában 150 millió forint alatt marad. - végezetül azt állítják, nem állja meg a helyét az állítás, miszerint az MFB állami tulajdonú bank révén közpénzből finanszírozza a 44 milliárd forintos hitelkeretet, mivel uniós finanszírozású hiteltermékről van szó. |
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.