Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Soha akkora kereskedelmi üzletet nem kötött még a Chelsea, mint most a Nike-val: tizenöt éven át 900 millió fontért viselik az amerikai sportszergyár mezeit.
A Nike a következő szezontól biztosítja az angol első osztályban szereplő klub felszerelését. A Chelsea májusban jelentette be, hogy hat évvel annak lejárta előtt felbontja a szerződését korábbi mezszállítójával, a német Adidasszal.
A Nike-val kötött megállapodás szezononként 60 millió fontot ér lapértesülések szerint, amelyeket a klubvezetés nem kommentált. A sajtó úgy tudja, ez a kontraktus kétszer akkora értékű lehet, mint a korábbi.
Nemcsak az első számú csapat feszít majd Nike-holmikban, az amerikai gyártó termékeit használják majd az akadémiánál és a női csapatnál is, de azokból vásárolhatnak majd a drukkerek is.
Akárcsak a többi nagy Premier League-csapat, a Chelsea célja is az, hogy minél több rajongót szerezzen a Kelet- és Délkelet-Ázsiában, valamint Észak-Amerikában.
A legjövedelmezőbb mezszerződése a Chelsea bajnoki riválisának, a Manchester Unitednek van: a vörös ördögök 2014-ben tíz évre 750 millió fontról állapodtak meg az Adidasszal.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.