Van ötlete a világrend megreformálására? Itt másfél milliárdot adnak érte

Persze csak akkor, ha öné a legjobb elképzelés. Egy svéd milliárdos ugyanis 50 millió dolláros díjjal fejelte meg annak a pályázatnak a fődíját, melynek célja, hogy az ENSZ-nél alkalmasabb rendszert találjanak a világ kormányzására.

  • hvg.hu hvg.hu
Van ötlete a világrend megreformálására? Itt másfél milliárdot adnak érte

A svéd Warren Buffetként is emlegetett, magyar származású Laszlo Szombatfalvy vagyona jelentős részét adományozásra fordítja. Most például a Global Challenges Foundationnek tett 50 millió dollár értékű felajánlást. Az alapítvány ugyanis kiírt egy pályázatot fiataloknak arra, hogy találjanak ki az ENSZ-nél hatékonyabb megoldást a globális kormányzásra. A verseny összdíjazása ötmillió dollár, a győztes egymillió dollárt garantáltan megkap - találta a 444.hu a Nordic Business Insideren.

Szombatfalvy tanácsokat is adott a pályázóknak:

1. Értsd meg, hogy nemcsak hazád, hanem a világ polgára is vagy.

2. Vedd tudomásul, hogy a gyerekeid és unokáid életminősége más országok polgárain, nemcsak honfitársaidon múlik.

3. Globális kormányzás nélkül kevesebb az esély a nagy katasztrófák elhárítására

4. Követeld meg az általad választott politikusoktól, hogy lépjenek akcióba és szavazd le az alkalmatlan embereket.

Szombatfalvy 1956-ban, a forradalom leverése után emigrált Magyarországról Svédországba, ahol nulláról kezdte. 88 éves korára a világ egyik legsikeresebb befektetője lett, 45 év átlagában évi harminc százalékos profitot hoztak befektetései.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.