Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Már a munkába járás költségeit térítik meg a legtöbben ahelyett, hogy Erzsébet-utalványt adnának.
A cégek a szabályok változása ellenére ragaszkodnak a bevált cafeteria-elemekhez – írja keddi számában a Világgazdaság a K&H Bank legutóbbi elemzése alapján.
Bár az idei adócsomag alapján nagy változások történtek a béren kívüli juttatások szabályaiban, ennek pozitív hatása még nem látszik a kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) várakozásaiban – mondta a napilapnak Kovács Viktor Zoltán, a bank kkv-marketingfőosztály vezetője.
A felmérés szerint például a munkába járás költségtérítésének népszerűsége 13 százalékról 17 százalékra nőtt, letaszítva a trónról az Erzsébet-utalványt (ennek aránya 16 százalék volt). A pénzbeli jutalom – 10 százalékos arányú – stabilan tartja harmadik helyét, míg SZÉP-kártyával a kkv-k 9 százaléka tervez az idén – részletezte a főosztályvezető.
A munkavállalók az idén sem számíthatnak a béren kívüli juttatások dömpingjére: a vállalkozások mindössze 40 százaléka kalkulál ilyen jellegű bérkiegészítéssel. Ez azonban mégis némi javulást mutat a tavalyi harmadik negyedévhez képest, amikor 36 százalék volt az ilyen bérkiegészítést adó cégek aránya.
A különböző ágazatok igen eltérő arányban alkalmaznak cafeteriát. Leginkább az iparban dolgozók számíthatnak béren kívüli juttatásokra (54 százalék), miközben az agráriumban éppen fele ennyi cég (27 százalék) tervez ilyen jellegű bérkiegészítést. A kereskedelemben az átlaggal szinte megegyező arányban (41 százalék), míg a szolgáltatószektorban minden harmadik vállalkozás kíván élni a cafeteria lehetőségével – írja a Világgazdaság.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az országban elsőként Mezőkeresztes kizárta a lakosokat az elővásárlási jogból, azzal kizárólag az önkormányzat élhet. A célok között a lakhatási programok indítása és a spekulatív lakásvásárlás visszaszorítása is szerepel az egyébként csökkenő lélekszámú településen.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.