szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Nyírő Gyula Kórházban történt visszaélések miatt ítélték el csalásért azt a Vereczkey Attilát, akinek a nevéhez köthető cég nemrég kutatás-fejlesztésre nyert támogatást. Vereczkey Attila ügyeiben az elmúlt években fellépett már a Magyar Orvosi Kamara, a NAV és az ÁNTSZ is.

130 millió forint vissza nem térítendő támogatással dotálta az állam a Vereczkey Attila nőgyógyász nevéhez köthető Humán Reprodukciós Intézet Kft.-t. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal "a meddőség hatékonyabb kezelését szolgáló orvos-szakmai protokoll szolgáltatásfejlesztésére" ítélte meg a pénzt – adta hírül az Index. A projekt teljes költsége 200 millió forint volt.

A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatására kiírt pályázaton egyébként még az Origo kiadója nyert 340 millió forintot az "Email 2.0" kifejlesztésére a június 8-i döntés alapján.

MTI / Kovács Attila

Vereckzey Attila a nyertes cég ügyvezetője, a cég tulajdonosa pedig egy másik vállalkozás, amelyet az orvos nyolcvanéves édesanyja és testvére visz.

Vereckzey Attilát 88 rendbeli csalás miatt ítélték el első- és másodfokon is. A Nyírő Gyula Kórház orvosaként két társával olyan beavatkozásokért kértek pénzt, amelyeket a tb is finanszírozott. A megtévesztett betegektől 100-300 ezer forintos összegeket szedtek el. Emiatt első fokon 2014-ben két év felfüggesztett börtönre és 1,8 millió forint pénzbüntetésre ítélték, majd 2016-ban másodfokon jogerősen megítélték a pénzbüntetést, de a börtönt elengedték.

Mint arról a hvg.hu hírt adott, az ügyet a Magyar Orvosi Kamara etikai bizottsága is vizsgálta, és arra jutott, hogy az elkövetett csalások súlyos etikai vétségnek minősülnek, ám abszurd jogi helyzetre hivatkozva megszüntették az eljárást az orvos ellen. A Magyar Orvosi Kamara 2004-ben és 2006-ban más ügyekben már elmarasztalta Vereczkeyt.

Az orvost 2006 tavaszán megrovásban részesítették azért, mert meghamisította orvosi működési bizonyítványát, és a hamis dokumentumot nyújtotta be egy közbeszerzésben.

2015-ben az adóhatóság szégyenlistáján szerepelt 140 millió forintos tartozással.

Vereczkey Attila nevéhez köthető a Versys Clinics nevű cég is, amely pénzért végzett egy még kísérletinek számító kezelést, a genetikai PGS vizsgálatot. Az eljárást az ÁNTSZ azonnali hatállyal betiltotta.

Pontosítás

Cikkünk megjelenését követően Dr. Vereczkey Attila az alábbiak közlésére kérte lapunkat:

„A cikkben említett állami támogatást a Humán Reprodukciós Intézet Kft. kapta, nem pedig Vereczkey Attila.

A cikkben említett eljárások az orvos szakmai tevékenységével nem voltak összefüggésben.

A Vereczkey Attilához köthető cég korábban az ÁNTSZ engedélye alapján végezte tevékenységét, melyet azt követően beszüntetett, hogy az ÁNTSZ ezen engedélyező határozatot visszavonta.”

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!