Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Visszakerült a Mol a legnagyobb árbevételű magyarországi cégek listájának élére. Nagy évük volt a trafikok ellátóinak, a Közgép pedig hatalmasat bukott.
Visszaszerezte az elsőséget a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. a HVG Top 500-as listáján, hiába esett bő 500 millió forinttal a bevétele az olajár zuhanása miatt. Amióta a HVG elkészíti a legnagyobb árbevételű magyarországi cégek rangsorát, a Molnak szinte bérelt helye volt a lista élén, ezért is volt meglepetés, hogy a tavalyi összesítésben a magyar GE-csoport került az első helyre. Ez azonban egyszeri, kiugró eredmény volt csak, mostanra visszaállt minden a régibe.
A 2016-os bevételi adatokat összesítő lista élén ismerős neveket találhatunk, az első tíz közül nyolc már egy éve ilyenkor is a Top 10-ben szerepelt. Sőt, a nyolc valójában kilenc, mivel a GE csupán annyit tett, hogy tavaly óta más cégben fogja össze a magyarországi vállalatait, így ez a cég hivatalosan újoncként került az ötödik helyre. Az első tízben egyedüli igazi újoncnak a Flextronics International Zrt. számít, az egy évvel korábbi élbolyból pedig a Magyar Földgázkereskedő Zrt. esett ki, miután elvesztette az árbevétele 36 százalékát.
A legnagyobb árbevételű magyarországi cégek |
1. Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. 2. Audi Hungaria Motor Kft. 3. Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 4. MVM Magyar Villamos Művek Zrt. 5. GE Infrastructure Hungay Holding Kft. 6. Magyar Suzuki Zrt. 7. Tesco-Global Áruházak Zrt. 8. Samsung Electronics Magyar Zrt. 9. Magyar Telekom Távközlési Nyrt. 10. Flextronics International Kft. |
A politika alaposan átírta a nagyvállalati rangsort. A leglátványosabb ugrást egy év alatt a Ventas Coffee Hungary Kft. nevű vagyonkezelő érte el, a 290. helyről a 12.-re jött fel – a céget valószínűleg sokkal többen ismerik az Országos Dohányboltellátó Kft. anyavállalataként. A trafikok áruellátásának kizárólagos jogát megszerző leánycég az első teljes évében 993 százalékos, anyacége pedig 1399 százalékos növekedést ért el, ami viszont nem mutat mást, mint a piac állami újrafelosztását. A legnagyobb visszaeső neve is közismert: a Közgép az egy évvel korábbi 76. helyről a 350.-re zuhant vissza.
Az összeállításból az is kiderül: az 500 legnagyobb árbevételű cég közül 111 nagykereskedelemmel foglalkozik. Az első tízben három autógyár is szerepel, a gyógyszeriparra pedig azért érdemes figyelni, mert a magyarországi cégeik 80 százaléka bekerült az első százba. A legtöbb nagy cég természetesen budapesti, az 500-ból 216 központja van a fővárosban, további 68 pedig Pest megyei. A legrosszabbul Zala áll, az ottani cégek közül csak kettő került be az első 500-ba.
Részletek az e heti HVG-ben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.