Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Visszakerült a Mol a legnagyobb árbevételű magyarországi cégek listájának élére. Nagy évük volt a trafikok ellátóinak, a Közgép pedig hatalmasat bukott.
Visszaszerezte az elsőséget a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. a HVG Top 500-as listáján, hiába esett bő 500 millió forinttal a bevétele az olajár zuhanása miatt. Amióta a HVG elkészíti a legnagyobb árbevételű magyarországi cégek rangsorát, a Molnak szinte bérelt helye volt a lista élén, ezért is volt meglepetés, hogy a tavalyi összesítésben a magyar GE-csoport került az első helyre. Ez azonban egyszeri, kiugró eredmény volt csak, mostanra visszaállt minden a régibe.
A 2016-os bevételi adatokat összesítő lista élén ismerős neveket találhatunk, az első tíz közül nyolc már egy éve ilyenkor is a Top 10-ben szerepelt. Sőt, a nyolc valójában kilenc, mivel a GE csupán annyit tett, hogy tavaly óta más cégben fogja össze a magyarországi vállalatait, így ez a cég hivatalosan újoncként került az ötödik helyre. Az első tízben egyedüli igazi újoncnak a Flextronics International Zrt. számít, az egy évvel korábbi élbolyból pedig a Magyar Földgázkereskedő Zrt. esett ki, miután elvesztette az árbevétele 36 százalékát.
A legnagyobb árbevételű magyarországi cégek |
1. Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. 2. Audi Hungaria Motor Kft. 3. Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 4. MVM Magyar Villamos Művek Zrt. 5. GE Infrastructure Hungay Holding Kft. 6. Magyar Suzuki Zrt. 7. Tesco-Global Áruházak Zrt. 8. Samsung Electronics Magyar Zrt. 9. Magyar Telekom Távközlési Nyrt. 10. Flextronics International Kft. |
A politika alaposan átírta a nagyvállalati rangsort. A leglátványosabb ugrást egy év alatt a Ventas Coffee Hungary Kft. nevű vagyonkezelő érte el, a 290. helyről a 12.-re jött fel – a céget valószínűleg sokkal többen ismerik az Országos Dohányboltellátó Kft. anyavállalataként. A trafikok áruellátásának kizárólagos jogát megszerző leánycég az első teljes évében 993 százalékos, anyacége pedig 1399 százalékos növekedést ért el, ami viszont nem mutat mást, mint a piac állami újrafelosztását. A legnagyobb visszaeső neve is közismert: a Közgép az egy évvel korábbi 76. helyről a 350.-re zuhant vissza.
Az összeállításból az is kiderül: az 500 legnagyobb árbevételű cég közül 111 nagykereskedelemmel foglalkozik. Az első tízben három autógyár is szerepel, a gyógyszeriparra pedig azért érdemes figyelni, mert a magyarországi cégeik 80 százaléka bekerült az első százba. A legtöbb nagy cég természetesen budapesti, az 500-ból 216 központja van a fővárosban, további 68 pedig Pest megyei. A legrosszabbul Zala áll, az ottani cégek közül csak kettő került be az első 500-ba.
Részletek az e heti HVG-ben.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.