szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A képek csupán illusztrációk, a műszaki adatok pedig tájékoztató jellegűek? Akkor inkább nézzen körül máshol.

Egy elektronikus kereskedelmi szolgáltatást is nyújtó – meg nem nevezett – veszprémi céggel szemben nyert nemrég pert a Veszprém Megyei Főügyészség.

A főügyészség azért támadta meg a cég weboldalán közzétett, és az általános szerződési feltételek részét képező figyelmeztetéseket, mert azok szerint a forgalmazott termékekről a honlapon megjelent egyes képek csupán illusztrációk, illetve a honlapon megjelenő, a termékre vonatkozó műszaki adatok, egyéb közlések csupán tájékoztató jellegűek, melyek megfelelőségéért, teljességéért a cég nem vállal felelősséget.

Márpedig ezáltal a vállalkozás a honlapján közöltektől eltérő tulajdonságú termék kiszállításával is teljesíthette a megrendeléseket, és erre az esetre a felelősségét is kizárta.

A főügyészségnek az sem tetszett, hogy a szolgáltató által írt szerződés szerint ő maga azt egyoldalúan, akár indok nélkül módosíthatta, sőt a nem egyértelmű megfogalmazás miatt az egyoldalú szerződésmódosítás a már korábban létrejött szerződéseket is érinthette.

Nem ez az egyetlen gond a webáruházakkal, egy nemrég elvégzett vizsgálat minden érintettnél talált valamilyen jogsértést.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Vállalkozás

Nem szívesen költenek a magyarok online

Magyarországon alacsony az online vásárlók száma, a felnőtt lakosság csupán 33 százaléka, 3,2 millió ember vásárol évente minimum egy alkalommal terméket webáruházból, miközben az aktív, heti rendszerességgel internetező, 18 év feletti lakosság száma megközelíti a 6 milliót - derül ki a Bónusz Brigád és a GKI Digital elemzéséből.