Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Tizenhárom lépcsőben jön a leépítés.
Az érdekképviselet 90 százalékban elérte a céljait – így értékelte a Világgazdaságnak nyilatkozva az Electrolux Lehel Kft. üzemi tanácsának elnöke a jászberényi fejleményeket. A 800 fős leépítést nem kerülték el. Antal Csaba arról beszélt: a cég a törvényi kötelezettségnél magasabb végkielégítést ad.
Tíz év munkaviszony után 3 helyett 5 havi bér jár, és nem a távolléti díj, hanem az átlagkereset alapján számolva. Azoknak, akik legalább 20 éve dolgoztak a cégnél, öt helyett tízhavi pluszpénzt adnak, a 25 éve ott lévők pedig fél helyett egész éves járandóságot megkapnak végkielégítésként. Az utóbbi két kategóriába sokan beletartoznak, a dolgozók többsége az 1990-es évek óta az Electrolux-gyárban dolgozott.
Azt is elmondta: a 800 dolgozót 13 lépcsőfokban küldik el, 2020. január 1-je és 2021. január 31-e között. Egyszerre a legtöbb, 164 alkalmazott munkaviszonya jövő áprilisban szűnik meg.
A cég a leépítésben érintett dolgozókat a felmondási idő teljes egészére felmenti, nem csak a felére. Az átszervezett egységek munkásai pedig két vagy háromhavi pluszfizetést kapnak.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.