szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

Az ősszel vinnék a parlament elé a távmunkát szabályozó törvénymódosításokat.

A kormány célja, hogy minél korszerűbb szabályozással segítse a nem hagyományos foglalkoztatási formák terjedését – mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

A minisztérium közleménye szerint a koronavírus-járvány idején a távmunka számos területen bevált, és egyaránt előnyös a munkaadóknak és a foglalkoztatottaknak.

Az államtitkár azt ígérte: már az ősszel a parlament elé kerülhetnek a változtatások tervei, előtte széles körű egyeztetéseket folytatnak a gazdaság szereplőivel.

A tervek között szerepel a távmunka fogalmának kiterjesztése, a munkáltató és munkavállaló közötti megállapodás új alapokra helyezése, ami mindkét fél érdekeinek érvényesítését segítheti. A munkavégzés helye a munkavédelmi előírások betartása mellett szabadon választhatóvá válna. Azt a gyakorlatot is szabályossá tennék, hogy megállapodás szerint csak a munkanapok egy részén legyen egy dolgozó távmunkában.

A szabályozás lehetőséget biztosítana arra, hogy a munkáltató távmunkavégzés esetén hozzájáruljon a munkavállaló költségeihez, a szükséges eszközök beszerzéséhez, akár kedvezményes adózási feltételek mellett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Daczi Dóra Gazdaság

Velünk marad a home office, de senki nincs felkészülve arra, ez mivel jár

Bár a járvány előtt még plusz juttatásként osztogatták a cégek a home office lehetőségét, mostanra a privilégium sokak számára kínszenvedéssé degradálódott. Amíg nincs védőoltás, a távmunkára sem születhetnek végleges – várhatóan hibrid – megoldások, de az irodai munkavégzés megváltozása visszafordíthatatlan. Arra viszont egyelőre sem a munkáltatók, sem a munkavállalók nincsenek felkészülve, hogy a betanulástól kezdve az előléptetésen át a kiégésig már semmi nem lesz a régi.