Tetszett a cikk?

300 millió dolláros magyar exportügyletről van szó.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ez év elején jelentette be, hogy magyar vállalat, a Roatex Zrt. nyerte el a Föld negyedik legnépesebb országa, Indonézia egészére kiterjedő elektronikus útdíjhálózat kiépítését.

Ez, mint mondta, a valaha volt egyik legnagyobb mértékű magyar technológiai export, a győztes magyar cég több mint 300 millió dolláros beruházást valósít meg. Nemcsak kiépíti, de országszerte üzemelteti is majd az elektronikus útdíj-rendszert Indonéziában. A miniszter által akkor közreadott képen feltűnt Kóka János is, aki a 2000-es években az SZDSZ elnöke és gazdasági miniszter volt. Cége, a Cellum jelen van Indonéziában, így lehet, hogy fizetési megoldásokat nyújt az útdíjfizetési rendszernél.

A 24.hu információja szerint a Roatex Zrt. vezérigazgatója Nagy Szabolcs, aki fele részben tulajdonos is a cégben, a másik tulajdonos Peter Ong. Nagy Szabolcsról a Magyar Hang tudni véli, hogy Fidesz-közeli üzletember, Németh Zsolt volt külügyi államtitkár munkatársa volt. Ez az üzlet magyarázhatja, hogy a kormány csütörtök este közzétett határozatával „az Indonéz Köztársaság közúthálózata útdíjfizetési rendszerének létrehozása és fejlesztése tekintetében Magyarország által biztosított szakmai támogatásokért felelős kormánybiztost” nevezett ki Ruszó Gyula rendőr dandártábornok személyében. Ő a legutóbbi elérhető információ szerint a belügyminiszter kabinetfőnöke.

Feladata a két ország hatóságai, ezen belül a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt és ottani társszervei közti koordináció, a kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztése. Véleményezi a feladatával összefüggő kormány-előterjesztéseket, stratégiákat, programokat, egyéb kormányzati dokumentumokat. Munkáját a miniszterelnök irányítja. Ehhez a munkához kap egy öt fős titkárságot a BM-en belül,

de díjazást és egyéb juttatást nem.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!