Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A kormány megakadályozta, hogy egy osztrák cég vegye meg a holland biztosító magyar szekcióját, nyitva hagyva az ajtót, hogy az inkább „nemzeti” kézbe kerüljön. A vétó már áprilisban nagy port kavart, az EB szerint pedig esélyes, hogy nem is tehette volna meg.
Vizsgálatot indít az Európai Bizottság Magyarország ellen, mert felvetődik a gyanú, hogy a kormány jogszerűtlenül vétózta meg az Aegon biztosító osztrák felvásárlását, írta az EB pénteki közleményében.
2021. március 29-én jelentették be, hogy az az Aegon Magyarország a jövőben a régió legnagyobb biztosítótársasága, a bécsi központtal működő Vienna Insurance Group (VIG) tagjaként működik tovább. Az üzletet azonban a Belügyminisztérium megakadályozta, mégpedig a veszélyhelyzet idején alkalmazandó gazdaságvédelmi intézkedésről szóló kormányrendeletre hivatkozva:
eszerint a külföldi befektetők veszélyhelyzet alatti üzleteit megvétózhatja az állam, ha az sérti Magyarország biztonsági érdekeit.
A háttérben viszont sokkal valószínűbb, hogy az állhat: Mészáros Lőrinc a biztosítási piacon is elkezdett terjeszkedni, és a kormány célja az volt, hogy a holland Aegon magyarországi része is „nemzeti” kézbe kerüljön. Orbán Viktor állítólag osztrák és holland diplomáciai körökből is kapott telefonokat, hogy ne tegyenek keresztbe az üzletnek.
Az Európai Bizottság most, gyakorlatilag fél évvel később indít eljárást a vétó miatt: közleményükben az áll,
az összefonódás-ellenőrzési rendelet 21. cikke kizárólagos joghatóságot biztosít a Bizottságnak az uniós dimenziójú összefonódások tekintetében.
Magyarul arról lehet szó, hogy a kormánynak nem lett volna joga az üzlet megakadályozásához. A vizsgálatban vélhetően kulcskérdés lesz, hogy a veszélyhelyzeti kormányzás milyen szabályokat írhat felül.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.