Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Adnan Polat a rekordnyereség után még tőkét is emelt a cégében.
A koronavírus tavalyi megjelenése nem minden céget érintett nehezen, hiszen vannak iparágak és vállalatok, melyek épp a járványnak köszönhetően lettek még sikeresebbek. Közéjük tartozik az Mfor.hu szerint Adnan Polat többségében törökországi kereskedőházakat működtető cége, amely rekordnyereséget ért el 2020-ban. Sőt, a gazdasági lap szerint a tulajdonosok nemrég tőkét is emeltek benne.
Adnan Polat a magyar kormány által alapított, Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány elnöke. A török üzletembert több stadion VIP-páholyában is fényképezték együtt a miniszterelnökkel, és volt, hogy egy kínai útjára kísérte el a kormányfőt. Azt a Válasz Online írta meg korábban, hogy Polat családtagjai közül többen megkapták a magyar állampolgárságot.
Az Mfor.hu most arról ír, hogy az üzletember ALX Magyar-Török Kereskedelmi Központ Kft.-je október hatodikán emelte 30-ról 90 millió forintra a jegyzett tőkéjét. A fölfelé igazítás előzménye a kiugróan profitáló első koronavírusév volt. Ehhez hozzáteszik, hogy bár a megelőző években is szép eredményeket értek el, de a cég nyeresége mindig kisebb léptékű volt.
2020 viszont több mint 204 millió forint tiszta nyereséget hozott Polat vállalatának.
A saját tőke – írták – 150 millióról 354 millióra emelkedett 2019-ről 2020-ra, a források 339 millióról 463 millióra, az árbevétel 854 millió forintról 923 millióra nőtt. Az előző év végére osztaléknak való is összejött, kivehető összegnek 16,7 millió forintot állapítottak meg, de végül úgy döntöttek, hogy ezt inkább az eredménytartalékba teszik.
Polat cége jelenleg Törökországban Isztambul, Ankara, Izmir és Bursa városában működtet irodát, ezek mellett Görögországban, Athénban vannak jelen, és Törökország, Görögország és Ciprus Magyarországgal folytatott külkereskedelmét serkentik – összesen havi 77 millió forintért.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.