Adószakértő: A kaszinók furcsa mód kimaradtak a különadóból

Egyáltalán nem tudható, hogy az állam milyen szempontok szerint mutat rá egy terület nyereségességére.

  • hvg.hu hvg.hu
Adószakértő: A kaszinók furcsa mód kimaradtak a különadóból

Furcsa, hogy a kaszinókat nem sújtja a különadó, pedig ha valahol, hát ott extra profit keletkezik - ezt mondta az ATV Híradójának Vadász Iván adószakértő. Hangsúlyozta: a 800 milliárd forintos elvonást végső soron az emberek fizetik meg, hiszen az érintett cégek beépítik áraikba az elvont tételeket.

„Ne az emberekkel fizettessék meg" - mondta a kormány, majd jellemzően az emberek fizették meg az extraprofitadót

Az extraprofitra hivatkozni már 2010 előtt is megpróbáltak néha a kormányok, igazán csúcsra viszont az elmúlt 12 évben pörgött ez. Ehhez pedig szorosan kapcsolódik a politikai kommunikáció nagy mondása: „ne az emberekkel fizettessék meg". Amivel annyi a baj, hogy az extraprofit fogalmát nagyon nehéz igazságosan értelmezni, és a legtöbb esetben megérezték a fogyasztók a különadókat.

Hozzátette azt is, nem érhette váratlanul a különadókról szóló miniszterelnöki bejelentés az érintett kört. Cégvezetők ugyanis már akkor számolgatni kezdtek, amikor a választás után a kormányfő a multik megadóztatásának lehetőségéről beszélt.

Vadász Iván „torzító” adóknak tartja a különadókat, mert nem tudható, hogy az állam milyen szempontok szerint mutat rá egy terület nyereségességére.

Az ötödik Orbán-kormány első intézkedésével, amelyről a csütörtöki Kormányinfón adtak tájékoztatást, elvonják a multiktól és a bankoktól az extraprofit nagy részét. Az összes bejelentett intézkedés részleteti itt lehet elolvasni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?