Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az elektromos autókba akkumulátorokat gyártó CATL minden idők legnagyobb külföldi befektetését hozza Magyarországra. Cserébe már nemcsak az orosz gáztól, hanem a kínai lítiumtól is függ a magyar gazdaság – írja az e heti HVG.
A magyar külügyi vezetés kinyilvánítja az egy Kína elvét, három napra rá pedig bejelenti, hogy a régió konkurens országaival szemben Magyarországon fog megépülni a világ legnagyobb, történetesen kínai akkumulátorgyártó cégének új üzeme. A CATL (Contemporary Ameperex Technology Co.) gigantikus gyára Debrecenben fog létrejönni, ahol a német BMW évente 150 ezer elektromos autó gyártására készül. A Kecskeméten bővítő, szintén német Mercedes-Benz pedig máris közölte, hogy ő az első megrendelője a legkésőbb öt év múlva termőre forduló CATL-üzemnek.
Vagyis: Európa legnagyobb gazdasága, Németország is haszonélvezője lesz annak, hogy Magyarország ismét Kínával bizniszel, noha még akciótervek is készülnek arra, hogy hogyan szabaduljon Európa a kínai nyersanyagoktól és termékektől való függőségtől. A folyamat kísértetiesen hasonlít azokhoz a baklövésekhez, amelyek Európa Oroszországgal szembeni kiszolgáltatottságához vezethet.
De miért is kellenes röstellnie a magyar kormánynak, hogy a világ 29. leggazdagabb embere Debrecent választotta befektetése helyszínéül? A CATL tulajdonosa, az 54 éves Robin Zeng ügyesen egyensúlyoz a kínai vezetés és a Kína nagyhatalmi törekvéseit egyre határozottabban ellenző nyugati országok között, a CATL-nek ugyanis ügyfele a Tesla, a Ford, a Kia és a BMW is, miközben létfontosságú lítiumbányái vannak szinte minden földrészen.
A CATL Magyarországon is egyből az élre tör: 100 gigawattórás kapacitásával több akkumulátort fog gyártani, mint a már régebben megtelepedett két dél-koreai cég, az SK Innovation és a Samsung együtt. Csakhogy éppen ez teszi veszélyessé.
Hogy miért, az kiderül a csütörtökön megjelenő HVG-ből, valamint a hvg360-on.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település található Magyarországon. Játsszon velünk!
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.