Új ügyvezető igazgatót neveztek ki a MOL Magyarország élére

Az eddigi igazgató, Ratatics Péter az elkövetkező kilenc hónapban az INA igazgatótanácsának elnöki teendőit látja el.

  • hvg.hu hvg.hu
Új ügyvezető igazgatót neveztek ki a MOL Magyarország élére

Dr. Bacsa Györgyöt, a Mol-csoport stratégiai ügyvezető igazgatóját nevezték ki a MOL Magyarország ügyvezető igazgatójának – adta hírül közleményében a cég. A szakember Ratatics Pétert váltja a pozícióban, aki az elkövetkező kilenc hónapban az INA igazgatótanácsának elnöki teendőit látja el.

Dr. Bacsa György 2003 óta dolgozik a Molban különböző szakértői, majd vezetői pozíciókban. 2011 óta vezeti a Mol-csoport legnagyobb üzletfejlesztési projektjeit, 2021 óta pedig tagja a Mol-csoport igazgatóságának is. Az általa vezetett Csoportszintű Stratégiai Operáció és Üzletfejlesztés irányítja a vállalat stratégiai tervezését, az akvizíciókat, a jogi, szabályozási és közkapcsolatokat, a befektetői kapcsolatokat, a társaságirányítási és audit tevékenységeket, valamint a kockázati tőkealap befektetéseket. A Mol Magyarország új ügyvezető igazgatója kinevezését követően is ellátja stratégiai ügyvezető igazgatói feladatait.

Dr. Bacsa György a Mol mellett számos társaság és egyesület vezető testületében tölt be pozíciókat. Tagja a Budapesti Értéktőzsde Igazgatóságának és a New Yorki-i ügyvédi kamarának is, valamint szerepel a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Állandó Választottbíróság választottbírói jegyzékében. 2021-ben Magyar Gazdaságért Érdemrenddel díjazták. Jogi és közgazdaságtani diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, a Budapesti Corvinus Egyetemen, a heidelbergi egyetemen, valamint az egyesült államokbeli Duke Universityn szerezte – áll a közleményben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?