Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Átlagosan 2,3 százalékkal olcsóbban termelt a magyar ipar, mint tavaly ilyenkor.
Véget ért az ipari termelői árak emelkedése: az után, hogy tavaly nyáron még 40 százalék fölötti áremelkedéseket mért a KSH, idén augusztusban átlagosan 2,3 százalékkal olcsóbban készültek el a termékek, mint egy éve.
Olyan, hogy egy hónapban mínuszos szám jöjjön ki, utoljára 2016 novemberében történt meg, a mostaninál nagyobb csökkenést pedig 2016 szeptembere óta nem mértek.
Azért mindezt még nem teljesen érezhetik a magyar vevők: azért jött ki csökkenés, mert a külföldi értékesítésre szánt áruk 7,6 százalékkal olcsóbban készültek el, főleg amiatt, mert az energiaipar külföldi értékesítésű termékeinél 61 százalékos termelői áresés volt.
A magyarországi eladásra készülő áruk eközben 8,6 százalékkal drágábban készültek, mint tavaly ilyenkor, ezen belül az energiaiparban 18,4, az élelmiszeriparban 9,3 százalékos volt a drágulás.
Ha nem a tavalyihoz, hanem az előző hónaphoz viszonyítjuk a számokat, akkor viszont áremelkedés jön ki: július óta átlagosan 0,7 százalékkal nőttek a termelői árak.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.