Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A nem jogerős részítélet szerint nemhogy a volt főtitkár tartozna 252 millió forinttal, de a szövetségnek kellene kifizetnie neki 16 havi munkabért.
A Lázár János vezette Magyar Tenisz Szövetség elsőfokon elveszítette azt a több mint 250 millió forintos kártérítési pert, amelyet az előző főtitkár, Richter Attila ellen indított. Az rtl.hu információi szerint a Kecskeméti Törvényszék részítélete alapján a szövetségnek még fizetnie is kellene 16 havi munkabérnek megfelelő összeget, azaz csaknem 16 millió forintot Richternek.
A döntés nem jogerős, mert a szövetség fellebbezett.
A volt főtitkár az rtl.hu megkeresésére azt mondta, hogy a bíróság ítélete azt bizonyítja: boszorkányüldözés folyt ellene is, szerinte például eleve nem igaz, hogy 3,5 milliárd forint volt a szövetség hiánya, amikor lemondott a tisztségéről. Úgy vélte, ezt támasztja alá a konszolidáció végső beszámolója is, amely szerint „nagyjából 950 millió forintot fizettek ki az előző elnökséghez fűződő kötelezettségek miatt”. Az elsőfokú ítélet után levelet írt a teniszszövetség tagjainak, amelyben például erre is felhívta a figyelmet.
A teniszszövetség honlapján válaszolt a levélre, ebben a dokumentumban egyebek mellett azt írták, hogy az MTSZ nem tekinti véglegesnek a perben hozott döntést, mert még csak elsőfokú részítélet született. Azt is közölték, hogy Richter Attila szerintük az üzenetével elismert csaknem egymilliárd forintnyi tartozást, ezért a levelet továbbították a hatóságoknak.
A pereskedés előzménye, hogy az MTSZ előző elnöke, Szűcs Lajos (aki egyben fideszes országgyűlési képviselő is) 2020-ban 3,5 milliárd forintos támogatást kért a kormánytól, mert állítása szerint olyan pénzügyi helyzet állt elő a szövetségnél, hogy már a béreket sem tudták kifizetni. A kormány végül 2,5 milliárd forintot adott a konszolidációra. Az akkori elnök több tétellel is indokolta a pénzügyi gondokat, egyebek mellett azzal, hogy a szövetség az utolsó pillanatban lemondta a magyarországi WTA-torna rendezését, emiatt pedig a későbbiekben több százmillió forint értékű ellentételezést kellett kifizetni.
A kormány a problémák felszínre kerülése után közbelépett, és Orbán Viktor miniszterelnök felkérésére Lázár János fideszes képviselő vette át a szövetség irányítását. A későbbi miniszter büntetőfeljelentést tett, majd belső vizsgálatot, pénzügyi konszolidációt, valamint elszámoltatást ígért. A szövetség ennek szellemében kártérítési pert indított az előző főtitkár ellen, és 252 millió forintot követelt Richter Attilától. Az MTSZ szerint ugyanis az előző főtitkár anyagi kárt okozott azzal, hogy:
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mi háborítja fel Görög Zitát? Mért osztotta meg a nyilvánossággal, hogy édesapja alkoholista, és ő maga mióta nem iszik? Hogyan támogatta a családját már fiatalon, és mikor követett el hibát? Hogy bánnak szerinte az emberek a szép nőkkel? HVG-Portré.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
A kormányzatot pedig azzal vádolja, hogy megoldás helyett a problémák eltussolására törekszik.
Tordai Bence szerezte meg a szerződést.