Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Nem tudni, pontosan hogyan ugrott a TMT Technics Kft. árbevétele 113 millióról egy év alatt 18,5 milliárdra.
Épp a legizgalmasabb három hónap számai hiányoznak a Covid idején a legtöbb lélegeztetőgépet beszerző társaság mérlegéből. A TMT Technics Kft.-nek így a jelek szerint nem sikerült maradéktalanul elszámolnia a vásárláshoz a külügyi tárcától kapott előleggel, írja a 24.hu.
A Magyar Judo Szövetség elnökének érdekeltségében álló cég 1200 gépet szállított, így a 2020-as, rapid állami lélegeztetőgép-megrendelésekkel 18,5 milliárd forint árbevételre tett szert, és a bő 2,8 milliárd forint adózott eredményből a tulajdonosok még abban az évben kivettek 863 millió forint osztalékelőleget. Az 1200-ból 749 gép a cég nyakán maradt.
A fentiek után a könyvvizsgáló mégis azt írta a TMT Technics Kft. közbenső mérlegéhez 2022 februárjában, hogy nincs elegendő pénzügyi fedezete a kötelezettségek megfizetésére – vagyis előbb-utóbb bedőlhet. A társaság nem dőlt be, de cég mérlegeiből a 24.hu szerint annyi rekonstruálható, hogy 2020 előtt tíz- vagy legfeljebb százmilliókban utazott, aztán jöttek a két hét alatt lezavart állami megrendelések, de azt pont nem tudni, mi történt velük az első Covid-év elején, mert 2020 első három hónapjában nem adtak le mérleget, csak a 2020. április és december közötti időszakról számoltak be.
A cégnek pont a hiányzó három hónapban lett 18,5 milliárd forint árbevétele, ami a szöveges kiegészítés szerint döntő részben „vegyes termékkörű nagykereskedelemből” származott, jóllehet a kft. fő tevékenysége optikai eszközgyártás volt.
A 2019 végén lezárt beszámolóban még semmi rendkívüli nem látszott, a legnagyobb szám az árbevétel 113 millió forintos összege, ehhez képest a 2020-as beszámolóban az „előző üzleti év adatai” oszlopban már nem a 2019. december végi néhány tízmilliós számokat találni bázisnak, hanem milliárdokat, magyarázat nélkül.
A TMT-nél 2021-ben ismét csak 169 millió forint volt a forgalom, 2022-ben pedig már egyetlen forint bevételt sem könyvelt el a cég.
A 24.hu könyvelőnél érdeklődött a hiányzó hónapokról. Azt mondta, ez nem szabályos, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak felszólítást kellene küldenie, vizsgálni az ilyen esetet, és ha kell, büntetni.
A lélegeztetőgépek beszerzése amennyire kapkodós, annyira balhés is volt, az egészet masszív korrupció gyanúja lengi be, és voltak furcsaságok a nyertes társaságoknál. Egy másik beszerzőt, az OTT-ONE Nyrt.-t a Magyar Nemzeti Bank nemrég ki is vágta a tőzsdéről, mert 2018 óta egyetlen auditált éves üzleti jelentést sem volt képes közzétenni, pedig 2020-ban nekik is óriásit ugrott az árbevételük, 12 milliárdra.
A lélegeztetőgép-biznisz részleteit mélységében sohasem fogjuk megismerni, a HVG által pár éve beadott közérkekű adatigénylések után sem kaptunk választ több fontos kérdésre.
Nyakló nélkül vette a kormány az ismeretlen típusú tízmilliós lélegeztetőgépeket is
Ugyanazért a gépért eltérő árak, hiányos szerződések, át nem vett gyorstesztek 260 millióért. Totális káosz uralkodott a kivételezett cégekkel folytatott sok-sok tízmilliárdos járványügyi bizniszben. Eddig ismeretlen dokumentumokat mutatunk be.
A Népszava azt írta, a beszerzés után 20 hónappal bedarálhatták a hozzá kapcsolódó iratokat. Az aranyáron beszerzett, aztán ki se bontott gépek ezreit még eladni se sikerült, jó pénzért raktárban őrzik őket, most épp Pátyon.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.