szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Azért valószínűleg vannak, akik nem értenek egyet ezzel a megállapítással.

A reptér visszavásárlása a rendszerváltás utáni időszak messze legnagyobb tranzakciója, ebből fakadóan bonyolult és komplex feladatot jelent, hiszen a repteret eladni könnyű, visszavásárolni azonban nehéz – olvasható az NGM közleményében, amit azért adtak ki, mert a 444 arról írt szerda reggel, hogy még mindig nem lehet tudni, mikorra lesz meg a tranzakció.

Korábban már számtalanszor megígérte a kormány, hogy lezárják az ügyletet, január közepén például még február végét mondtak, de elhangzott több korábbi dátum, és volt szó márciusról is, mely hónap közepén Nagy Márton már azt mondta, hogy nyárra biztosan meglesz.

Az NGM ugyanakkor arról ír, „nem ritka, hogy egy ilyen volumenű megállapodás bárhol a világon éveket vesz igénybe. Ezekhez az ügyletekhez képest a jelenlegi tranzakció előrehaladása kifejezetten gyorsnak értékelhető. A tárgyalások során a hitelezői konzorciummal való megegyezés legalább annyira fontos, mint az eladóval történő megállapodás. Ezért ezekre a tárgyalásokra egymással párhuzamosan került sor, amelynek keretében több tucat bankkal és nemzetközi alappal kellett megállapodni”.

A szaktárca azt is fontosnak tartotta megjegyezni, hogy „a nemzetközi befektetői és hitelezői kör mindvégig pozitívan értékelte, hogy a kormány gyors és szakszerű módon történő megállapodásra törekszik”.

A kormány reptérvásárlásának hátteréről korábban részletesen írtunk:

Európától a Közel-Keletig vezető céghálót szőtt a kormány a Budapest Airport visszavásárlására

A budapesti repteret visszavásárolni tervező kormány külföldi befektetőkre szorul, mivel magyar államnak nemhogy elkölthető milliárdjai nincsenek, hanem éppen a hiányokat kellene tömködnie.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!