Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nyereséggel zárta 2023-at a Megafon, így már van idén miből tolni a kormánypropagandát. Azt, hogy honnan kaptak pénzt, nem részletezték.
778 millió forintra nőtt a Megafon – hivatalos nevén Megafon Digitális Inkubátor Központi Nonprofit Kft. – éves profitja. A cég azután hozott össze 2023-ban ekkora nyereséget, hogy 2022-t 387 millió forintos veszteséggel zárta.
Természetesen egy ilyen cég számára nem az a legfontosabb, hogy egy éve nyereséges legyen, hanem az, hogy minél többeknek juttathassa el az üzeneteit – nem csoda, hogy a 2022-es választási évben sokkal rosszabb lett a mérlege. Így aztán a mostani nyereséget sem vették ki osztalékként, hanem az utolsó fillérig betették az eredménytartalékba, hogy például az idei kampányban elkölthessék.
Az értékesítés árbevétele 0 forint volt ezúttal is, ami nem csoda, hiszen klasszikus módon ez a cég nem ad el semmit. Annál érdekesebb az „egyéb bevételek” sor, ami most 2,7-ről 4,6 milliárd forintra nőtt. Hogy ezt a pénzt honnan szedték össze, azt nem részletezték; egy éve még leírták, hogy támogatás volt a pénz, most már nem volt erről szó a beszámolóban.
A cég egyébként 39 főt foglalkoztat (az elmúlt két évben mindig 13-13-mal nőtt az alkalmazottainak száma), vagyis egy dolgozóra átlagosan 1,8 millió forint bérköltség és járulékfizetés jutott tavaly.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.