szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ételfutárok számlái alapján lett gyanús: magasabbnak kellett volna lennie a bevételnek. Kiderült, hogy forgalma hatodát eltitkolta.

Minden hatodik értékesítését eltitkolta egy vidéki városban működő gyorsétkezde. A kérdéses cég a NAV kockázatelemzőinek lett gyanús, mivel bevétele jóval alacsonyabb volt, mint amire az ételfutár cégek kiszállításról szóló számláiból következtetni lehetett. Ezért a helyszínre siettek a revizorok, akik lementették az adatokat az adózó laptopjáról és a kamerákról. 

Végül a cég saját biztonsági kamerája által készített felvételek, valamint saját laptopjuk rendelési és számlázási adatai elemzése szolgáltatott bizonyítékot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai számára. 

A fináncok megállapították, hogy a kérdéses értékesítések sem az online pénztárgép, sem az online számla adatbázisban nem szerepeltek, és a 2022-es adóbevallásban rögzített összeg több mint hárommillió forinttal, a 2023-as pedig több mint ötmillió forinttal maradt el az adózó adatbázisában szereplő valós bevételi adattól. Mindez alapján megállapították, hogy 

a vállalkozást több mint 1,6 millió forint áfa és mintegy 130 ezer forint turizmusfejlesztési hozzájárulás pótlólagos kötelezettség terhelte.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!