Tovább csökkentette részesedését az állam Mészáros bankjában

Már csak az MBH ötöde van az adófizetők kezében.

  • hvg.hu hvg.hu
Tovább csökkentette részesedését az állam Mészáros bankjában

Az állam 28,3%-ról 20,0%-ra, a Mészáros Lőrinchez köthető Zenith Asset Management Zrt. pedig 25,8%-ról 24,9%-ra csökkentette részesedését az MBH Bankban – írja a portfolio.hu a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatásra hivatkozva.

Mindez azután történt, hogy december 3-án tíz különböző vállalkozásra bomlott szét az MBH Bankban 98,87 százalékos tulajdoni részesedéssel rendelkező Magyar Bankholding Zrt., az új tulajdonosok pedig felosztották egymás között az MBH Bankban meglévő részesedést.

Túry Gergely

Szerdán pedig azt jelentették be, hogy a bank egy tőzsdén kívüli ügylet keretében a Corvinus BHG-tól és „egyéb, magánpiaci szereplőktől összesen 7 százaléknyi részvényt vásárol meg”. A mostani bejelentés szerint a magyar állam közvetett érdekeltségébe tartozó Corvinus BHG Vagyonkezelő Zrt. 26,6 millió darab, 8,25%-os tulajdoni részesedést és szavazati jogot megtestesítő „A” sorozatú törzsrészvényt értékesített, így részesedése 28,26%-ról 20,01%-ra csökkent.

A Zenith 3,1 millió darab, 0,95%-os tulajdoni részesedést és szavazati jogot megtestesítő „A” sorozatú törzsrészvényt értékesített.

Az MBH Bank pedig 22,6 millió darab, a társaság által kibocsátott, „A” sorozatú törzsrészvényt vásárolt meg tőzsdén kívüli ügyletek keretében, ezek eredményeképpen a tulajdonában álló saját részvények mennyisége 0 darabról 22,6 millióra, vagyis 7%-ra emelkedett. 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.