Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nagyjából ugyanannyival költenek többet a magyarok gyógyszerre, mint amennyivel drágultak a készítmények, de van egy nem is túl magas ár, ami fölött már elkezdenek rangsorolni, miből vesznek, miből nem.
A betegek 25, az egészségbiztosító pedig 44 százalékkal több pénzt költött 2024-ben gyógyszerekre, mint 2019-ben – írta meg a Népszava. Gábor Tamás gyógyszerész, piaci elemző mutatta be a lapnak az adatokat: 2019-ben 531 milliárd forint volt a teljes magyarországi gyógyszerpiac, 2024-re ez az érték 738 milliárd forintra nőtt.
Ez persze azt is jelenti, hogy még mindig infláció alatti volt az emelkedés – ez 39 százalékos növekedés, miközben öt év összesített inflációja közel 52 százalék volt. Fontos, hogy öt év alatt a gyógyszerek jóval az infláció alatt drágultak, 25 százalékkal, úgyhogy a két számot egymás mellé rakva azt látjuk, hogy legalább nem kezdték el az emberek a gyógyszervásárlásaikat visszafogni.
Az elemző azt is elmondta: a magyar gyógyszertárakban 3500-3800 forint az a fájdalomküszöb, amennyit még gond nélkül kifizetnek a legtöbben, az ennél drágább készítmények között már elkezdenek azon gondolkozni, mit vegyenek meg és mit ne, gyakran csak azokat kérik, amelyeket nélkülözhetetlennek tartanak.
A számokból az is kiderül, hogy a gyógyszerkasszát a leginkább az onkológiai kezelések drágulása terheli. Mostanra a teljes gyógyszerkassza közel 23 százalékát fordítják az ilyen terápiákra.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.