Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A főbb európai indexek szerény csökkenésben, a BUX a csütörtöki záróár alatt 2 százalékkal.
Csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek három és négy százalék közötti mínuszba fordultak, miután Kína bejelentette, hogy nem hátrál meg az Egyesült Államokkal folytatott vámháborúban, és 84 százalékra emeli az amerikai termékekre kivetett viszontvámját.
A pénteki kereskedést alapvetően befolyásolhatta volna az ázsiai tőzsdéken tapasztalt ideges hangulat: a japán Nikkei-index 4,5 százalékot esett pénteken, a dél-koreai részvények 1,7 százalékkal gyengültek. Az MSCI Japánon kívüli ázsiai részvényindexe 0,5 százalékkal csökkent. A kínai tőzsdék ugyanakkor nem remegtek meg, és 0,5-1 százalék közötti emelkedésben vannak. Az amerikai S&P 500 és a Nasdaq határidős indexei körülbelül 1 százalékkal estek a csütörtöki zuhanás után.
Európában egyelőre nincs pánik, a vezető indexek jellemzően 0,5-2 százalékos esést regisztrálnak a kereskedés első néhány órájában: az FTSE 0,32, az IBEX 35 0,63, a DAX 1,29, a Stoxx600 pedig 1,09 százalékkal mutat alacsonyabb értéket, mint a csütörtöki záráskor. Az euró viszont 2022 februárja óta nem látott szintre erősödött a dollárral szemben.
A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX 11 órakor (3,7 milliárd forintos forgalom mellett) 2 százalékkal áll alacsonyabban, mint csütörtök este.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.