Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Telex értesülései szerint már több embert ki is rúgtak.
Az eredeti 2022-es tervek szerint 3000 milliárd forintból egy 100 gigawattórás kapacitású óriásgyárat épített volna fel Debrecenben a CATL. A lap értesülései szerint azonban csak az építkezés első üteme fog megvalósulni, melynek keretében 1000 milliárdot költenek el, azaz az eredeti terveknek mindössze a harmadát költi el Magyarországon a világ legnagyobb akkumulátorgyártója.
A Telex szerint az indokok között a Donald Trump amerikai elnök által indított vámháború áll, hiszen a mai napig bizonytalan, mi lesz annak a vége. Emellett a döntéshez az is hozzájárulhatott, hogy még mindig zajlik a CATL működéséhez szükséges környezethasználati engedély ügyében indított per. De vélhetően az se segít, hogy világszerte visszaesett a kereslet az akkugyárak termékei iránt, aminek következtében mélyrepülésben van a magyar akkuipar.
A lap megkereste a gyárat, amely a következőt válaszolta: „Annak érdekében, hogy a termelés a lehető leghamarabb megkezdődhessen, jelenleg teljes erőnkkel az első gyáregységünk befejezésére és a gyártás elindítására összpontosítunk. A második gyártóegység kivitelezésének megkezdéséről alapos mérlegelést követően születik majd döntés, szem előtt tartva a legújabb akkumulátortechnológiai újításokat és megrendelőink igényeit.”
Nemrég írtunk arról, hogy a CATL az év legnagyobb részvénykibocsátását hajtotta végre, amikor belépett a hongkongi tőzsdére, és az eredeti terv az volt, hogy a beáramló tőke 90 százalékát a debreceni akkugyártó üzem továbbépítésére fordítja majd. A CATL magyar cégével kapcsolatos hír még, hogy márciusban távozott az ügyvezető igazgató, a 24.hu pedig arról értesült, hogy akár egy évet is csúszhat a cellagyártás indulása Debrecenben, mert még nem kezdődött meg az üzemhez kapcsolódó szennyvíz- és víziközmű-fejlesztések egy részének kivitelezése.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.