Több mint két év után megkerültek Banksy és más kortárs alkotók ellopott művei Lengyelországban
A gyűjteménynek akkor kelt lába, amikor Ukrajnából Svájcba akarták szállítani.
A gyűjteménynek akkor kelt lába, amikor Ukrajnából Svájcba akarták szállítani.
A film botrányos nemierőszak-jelenetéről már korábban kiderült, hogy az egyik főszereplő, a 19 éves Maria Schneider előzetes beleegyezése nélkül vették fel. Partnere az akkor 48 éves Marlon Brando volt.
hvg.hu
A dokumentumfilmes Alex Gibney produkciós cége látja a potenciált a felkavaró bűntényben.
hvg.hu
Az 50 milliós állami támogatással készülő dramatizált dokumentumfilmről azt mondja az énekesnő, hogy az lesz az ő El Caminója, és „teljes lelki lemeztelenedést” ígér.
hvg.hu
Clint Eastwood konok módon 94 évesen is rendez, sőt, be sem tervezi fejezni a munkát. Legutóbbi filmjét, az Esküdt #2-t az Egyesült Államokban is csak pár moziban vetítették, itthon pedig kizárólag streamingen látható, pedig ez a klasszikus tárgyalótermi thriller megérdemelné a mozivásznat, ha egy újabb Oscart nem is ér.
Vörös László
A Kossuth-díjas író saját gyűjteményéből állított össze egy különleges válogatást, a teljes befolyt összeget az irodalmi és művészeti folyóirat támogatására ajánlja fel.
hvg.hu
Az Oroszlán a fürdőszobában című ifjúsági regény a Nyíregyházi Állatparkban játszódik, és az intézmény gondozásában jelent meg.
hvg.hu
Amikor megszületett a lánya, a színésznő komolyan fontolgatta, hogy felhagy a színészettel. Végül az anyja beszélte rá, hogy folytassa.
hvg.hu
A tradicionális indiai hangszer egyik legismertebb művelője 73 éves volt.
hvg.hu
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
hvg.hu
A költőt teljesen meglepte, hogy a király őt tartotta a legalkalmasabbnak a díjra, pedig már 13 verseskötete jelent meg.
hvg.hu
Továbbra is mély meggyőződéssel valljuk, hogy a legjobb ajándék a könyv. A választás viszont nem mindig könnyű, ezt igyekszünk leegyszerűsíteni a hagyományos karácsonyi könyvajánlónkkal. Második rész.
Balla István
Köves Gábor
Nemes Nikolett
Vándor Éva
Miért felejtették el és hogyan találták meg az ötezer éves civilizációt, ami mára kikopott a magyar történelemkönyvekből? Ennek eredtünk nyomába a Szépművészeti Múzeum kivételes Mezopotámia-kiállítása kapcsán Niederreiter Zoltán assziriológus kurátorral.
„A baj a világgal ott kezdődött, amikor ő ironikus lett” – mondja Lucifer az Úrról Esterházy Péter Mercedes Benz című drámájában, amelyet a Vígszínház a Házi Színpadán mutatott be. Az irónia valóban nem veszélytelen, ezt az író maga is megtapasztalta.
Wolfgang Becker 70 éves volt. A Good bye, Lenin! hatalmas sikert aratott.
hvg.hu
A Miénk lesz a holnap humorosan és érzelmesen mesél családon belül erőszakról, szegénységről.
HVG
A popsztár azt is elmondta, hol húzódnak e téren a határai.
hvg.hu