szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Summa Artium-díj fő célja a kultúra és a művészetek segítésének, a művészetek támogatásának befektetési formaként való elismertetése. A díjakat a Summa Artium 2005-től kezdve évente adja majd ki. Az idei, első alkalommal meghirdetett díjakra a 2000-2005 közötti időszak támogatóit lehet jelölni - áll a Summa Artium Kht. közleményében.

A Summa Artium-díjak a kultúrát és művészeteket kiemelkedő módon támogató vállalatok és magánszemélyek elismerését szolgálják. Támogatás alatt a magánforrásból a kultúrába irányuló valamennyi támogatási-befektetési formát értendő, amelybe beletartozik valamennyi ellenszolgáltatásért, kommunikációs vagy értékesítés-ösztönzési céllal adott szponzorálás vagy reklámcélú támogatás; az ügyfelek, munkatársak számára szervezett művészeti rendezvények; művészeti gyűjtemények létrehozása és az ellenszolgáltatás nélküli mecenatúra is. Ide értendő a kultúra számára idejüket áldozó és szaktudásukkal segítő szakemberek támogatása is. A fő cél a kultúra és a művészetek segítése, a művészetek támogatása mint befektetési forma elismertetése. A díjakat a Summa Artium 2005-től kezdve évente adja majd ki. Az idei, első alkalommal meghirdetett díjakra a 2000-2005 közötti időszak támogatatóit lehet jelölni. 

A Kortárs művészetért díj olyan vállalatnak vagy magánszemélynek adható, amely vagy aki következetesen, kitartóan, kiemelkedő módon, és a lehetőségeihez képest a legnagyobb arányban juttatott támogatást a kortárs kultúra számára, és a legeredetibben használta ki a kortárs művészetekben rejlő lehetőségeket.

A Kis- és középvállalkozások díja a „legizgalmasabb” projekttámogatásért jár. Olyan sikeres együttműködési projekteket kerestetnek, amelyeknél a támogatás sikerességét elsősorban nem a befektetett pénz összege határozta meg, hanem annak hatékony felhasználása oly módon, hogy az, támogató és a támogatott számára is a lehető legtöbb hasznot hajtotta.

Az év Patrónusa díj olyan üzletembernek vagy vállalatnak adható, aki vagy amely a legtöbb önkéntes munkát fektette egy-egy kulturális  projekt vagy szervezet segítésébe, elsősorban az üzleti életben megszerzett szaktudásának, ismereteinek a kulturális szervezet céljaira való felhasználásával.

Az Eszme-díjra azokat a mecénásokat, szponzorokat, médiumot vagy újságírókat lehet nevezni, akik vagy amelyek a kultúra etikus és átlátható magántámogatásának eszméje terjesztéséért a legtöbbet tették az elmúlt években (összességében 2000 óta). Ez megmutatkozhatott a támogató másoknak például szolgáló támogatási gyakorlatában, vagy az ilyen esetekről szóló következetes híradásokban, tanulmányok közzétételében.

A díjakra jelöléseket a www.summa-artium.hu oldalról, a Mecénás Nap Díjak menüpontja alatt letölthető űrlapon lehet leadni november 18-ig.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!