A Die Hard 5 pilótája: mintha csak augusztus 20-án repültünk volna

A Magyar Honvédség egyik harci helikopterének közreműködésével zajlott szerda délelőtt a Die Hard - Drágább, mint az életed című amerikai szuperprodukció forgatása a fővárosban; a gép pilótája szerint a kijelölt feladat nem jelentett számára komolyabb kihívást egy augusztus 20-i légi parádénál.

  • MTI MTI
A Die Hard 5 pilótája: mintha csak augusztus 20-án repültünk volna

Az orosz gyártmányú MI-24-es katonai helikoptert Simon Péter, a Magyar Honvédség 36 esztendős pilótája vezette, aki eddig körülbelül 1600 órát repült, immár 17 esztendeje oktató-berepülő pilóta. Jelenleg őrnagyi rangban szolgál az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison, ahol az alakulat repülőműveleti főnöke.

MTI / Kallos Bea

A szolnoki helikopterbázison a légi jármű utolsó, kedd délutáni átvizsgálása és próbarepülése során a pilóta az MTI-nek azt mondta, hogy teendője "budaörsi felszállással egy gyakorlórepülés végrehajtása". A feladat egyetlen specialitása maga az útvonal, amelyet a Rákóczi híd és a Lánchíd között, 150 méteres terepszinti magasságban, a Duna medervonalában jelöltek ki számára.

Az nem sokkal tér el a megszokott augusztus 20-i budapesti légi parádék útvonalától, ezért ebből a szempontból sem jelent komoly kihívást – mondta az őrnagy.

A Die Hard-sorozat ötödik darabját áprilisban kezdték forgatni Magyarországon, ahol 86 napon át, több helyszínen zajlanak a produkció munkálatai. A Die Hard – Drágább, mint az életed főként Oroszországban játszódik, ahova a Bruce Willis alakította John McClane azért utazik, hogy kiszabadítsa fiát, akit Jai Courtney játszik.

A repülésről készült fotók itt láthatók.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.