szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az itthoni színtéren egyedi minőséget hozó lemez után kisebb szünetet tartottak a Grand Mexican Warlock tagjai: csak akkor akartak megint színre lépni ezzel a formációval, ha maguk számára is izgalmas zenei irányba tudnak elmozdulni. A leállás úgy tűnik, inspiráló volt a zenekar életében. Dalpremier.

Legutóbb 2016 áprilisában jártunk a Grand Mexican Warlock próbatermében, az azóta kiürített Közvágóhídon, ahol a zenekar épp harmadik nagylemezének bemutatójára készült. Azóta hosszabb szünetre vonult a formáció, amit Undos, azaz Bodóczy Zoltán, a csapat énekese/szövegírója is megerősít. "Én ezt komolyan vettem, tényleg leálltam a zenekarral. Nem is nyúltam hozzá a Grandhez, csak amikor úgy éreztem, hogy most jön megint, van rá elég kapacitásom, tudok szövegeket írni hozzá, van bennem elég motiváció ahhoz, hogy kitaláljam az énektémákat."

A most debütáló két dal azonban már az új album előfutára, amin még tavaly ősszel kezdett el dolgozni a zenekar. "Elvonultunk Áron (Hegyi Áron, billentyűs) kishalompusztai tanyájára, ahol nagyjából három nap alatt összeraktunk hét dalt. Csobánczi Péter hangmérnök barátunk pedig fél nap alatt professzionális stúdióvá változtatta Áron zeneszobáját, ami után elindult a négy napon át tartó felvétel Csobi vezetésével, aki iszonyú precíz csávó, és nagyon rá is érzett arra, hogy mit szeretnénk" – meséli Szabó László, a zenekar gitárosa, aki szerint a most kiadott két dal sokakat meg fog lepni.

Azt már Undos teszi hozzá, hogy a dalszövegekben is igyekezett más megközelítést használni: "kicsit kevesebb a megmondás, kicsit több a személyes benyomás. Ez a két dal szövegileg pont a két véglet."

Grand Mexican Warlock

Az új album eredetileg akusztikus lemeznek indult, de ezt a koncepciót időközben elvetették. "Ez a mostani dalcsokor tök más, mint ami eddig volt, magunkhoz képest kifejezetten kísérleti cucc. Eredetileg akusztikus albumról volt szó, menet közben azért kiderült, hogy csak jobban esik a telén játszani. Annyiban maradt a koncepció, hogy energiabombák helyett többnyire nyugi van, de lesz egy csomó érdekes megoldás, ami korábban nem volt."

A két új dal, a The Momist és a Merry-Go-Sorry:

Az album keverését pedig ezúttal egy, a zenekar számára új emberrel készítették a Sounday Stúdióban. "Vastag Gábor 'Vastival' most dolgoztunk együtt először, de bátran ki merem jelenteni, hogy ez az ember számunkra főnyeremény. Varázslat, amit a keverőpulton művelt, full analóg cuccokkal, egyszerűen nem hittem el, hogy van ilyen. Ezt a két dalt délután 2-től másnap reggel 5-ig keverte, gyakorlatilag megállás nélkül."

A Grand Mexican Warlock hamarosan közös klubturnéra indul a Run Over Dogs társaságában, hét vidéki állomás után Budapesten ér véget a körút a A38-on.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bicsérdi Ádám Kult

Ha a mai pop csak csengőhang, akkor ez egy szimfónia

A jelenlegi magyar zenei színtér egyik legnehezebben besorolható, ám pont ezért egyik legizgalmasabb együttese a Grand Mexican Warlock, és most nálunk debütáló harmadik lemezükkel még saját rajongóikat is meglephetik. Több figyelmet érdemlő magyar zenekarokat bemutató sorozatunk, az egy.két. há új részében arról kérdeztük őket, hogy miért lapos a mai popzene és hogy mi jelentheti a jövőt a tehetséges magyar zenekaroknak. Hallgassa meg nálunk először az év egyik legjobb magyar albumát.

Bicsérdi Ádám Kult

A magyar stoner rock lakókocsival hódította meg Amerikát

Lehet, hogy végül ráfizetés lesz, de az élmény, a megismert emberek és zeneipari szakemberek miatt simán megérte az amerikai turné – vallják a Run Over Dogs tagjai, akik az európai körútjaikhoz hasonlóan, ezúttal egy hónapig koncerteztek az USA mindkét partján. Olyan helyekre látogattak el, ahol Jack White vagy épp Josh Homme is mindennapos vendég, és játszhattak saját példaképeik előtt is. Azt mondják, még visszatérnek a tengerentúlra.