szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Négy év után, idén ismét Budapestre érkezik Jane Goodall, aki a nagyközönség előtt fog előadást tartani az ELTE Campusán.

A világhírű főemlőskutató és antropológus, Jane Goodall a nagyközönség számára fog előadást tartani május 9-én az ELTE Lágymányosi Campusán. Az esemény egyúttal a környezetvédő aktivista tavaly megjelent könyvének a hivatalos magyarországi bemutatója is lesz. A remény könyve című kapcsán Goodallal a hvg360-on készítettünk interjút arról, hogy mit tart élete legnagyobb eredményének, mit jelent számára a vallás, és hogy látta-e a világ elpusztulásáról szóló Ne nézz fel! című szatírát:

Jane Goodall: Ha a fiatalok fásultak, akkor halálra vagyunk ítélve mint emberi faj

A reményről írt könyvet a világhírű főemlőskutató és antropológus, Jane Goodall és társszerzője, Douglas Abrams. A már itthon is olvasható kötet apropóján Goodall interjút adott lapunknak. Van-e okunk az optimizmusra, hogyan kell úrrá lenni a reménytelenségen, mi tartja őt 88 évesen is aktívan, mit tanítottak meg nekünk, embereknek a csimpánzok, és melyik nagysikerű filmhez kért tőle alternatív befejezési ötletet a Netflix?

Jane Goodall a környezetvédelem egyik legnagyobb szószólója, évtizedekkel ezelőtt, az afrikai vadon pusztulását látva kezdte meg utazásait, hogy felhívja a figyelmet a bolygónkat érintő problémákra, fogyasztói szokásaink környezetkárosító hatásaira, közös felelősségünkre és a megoldásokra. Az általa alapított és a nevét viselő intézet az évtizedek alatt jelentős környezetvédő szervezetté nőtte ki magát.

A kutató előadására a jegyek árusítását már megkezdték.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!