Herendi Gábor 2002-es filmje a nézettségi ranglistán eggyel lejjebb csúszott. Új alkotása ugyanis megelőzte.
hvg.hu
Facebook-videóban jelentette be Herendi Gábor, hogy a Futni mentem az 547 ezer nézővel az utóbbi 25 év legnézettebb magyar filmje lett. Ez azt is jelenti, hogy egy másik filmje, a Valami Amerika visszacsúszott egy hellyel, mivel annak „csak” 529 ezer nézője volt. Bár ezt a videóban nem említi Herendi, az 547 ezres nézettség a Szabadság, szerelem nézőszámától (544 ezer) is több.
A Futni mentemtől már csak egyetlen filmet néztek meg (eddig?) többen a rendszerváltás óta eltelt időszakban, ez az 1997-es Miniszter félrelép, ami közel 663 ezer nézőt csábított be a mozikba.
Csütörtökön kerül a mozikba Herendi Gábor új, Futni mentem című filmje, amely az első igazi közönségfilm a mostanában kijött független produkciók között. Össze lehet-e hasonlítani a korábbi rekord-költségvetésű Kincsemet az új rekorder Most vagy soha! című filmmel? Tényleg egyfajta (független) aranykort jelez a rengeteg NFI-támogatás nélkül készült film?
Megnéztük az utóbbi hét legmagasabb nézőszámait produkáló magyar filmjét, a Futni mentem című romantikus vígjátékot, amely nem is annyira a futásról, hanem a személyiségfejlődésről szól.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.