Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Megtapasztaltuk a Csigabusz-hangulatot, a Bohemian Betyars-őrületet, részt vettünk alternatív pedagógiai előadáson, és benéztünk a Kaláka Versudvarba is. Cabrera Martin és Kovács Róbert élménybeszámolója az idei Művészetek Völgyéről.
Augusztus 8. és 10. között rendezik a Malomfesztivált a Szabadka melletti Orom településen. A Vajdaság legismertebb nyári happeningje Közép-Kelet-Európa kulturális olvasztótégelyeként is funkcionál, ahol a Baltikumtól Bohémián keresztül a Balkánig mindenki képviselteti magát.
Több európai országban és az USA-ban a nagyvárosok mellett a kiemelt üdülőhelyek is mind fontosabb szerepet játszanak a műkereskedelemben. A hétvégi balatonfüredi művészeti vásár idehaza is újabb lépést jelent ebben az irányban.
A Szent György tér átalakításával középkori emlékeket tüntetnek el, helyettük soha nem volt, 19. századi történelmi emlékművet emelnek. Grandiózus, állami reprezentációt szolgáló tér alakul ki néhány éven belül.
Nem elég azt állítani, hogy valaki zseni, be is kell bizonyítani. A magyar irodalmi világ csodálatos zárványa, a Kemény család elsőszülött lánygyermeke 31 évesen megírta a Nem címmel megjelent önéletrajz-regényét, a 2000-es években született kitűnő prózaszövegek egyikét.
Az a tippünk, hogy kevés hazai könyvről esik majd annyi szó 2024-ben, mint Kemény Lili Nem című első regényéről. A sok szempontból is különös, határokat feszegető, vitára és továbbgondolásra késztető műről, a művészértelmiségi családban eltöltött gyerekkorról, szexualitásról és arról is beszélgettünk szerzővel, hogy miért nem volt megelégedve az egyetemfoglalással annak idején. Csatlós Hanna és Németh Róbert interjúja.
Milyen hatások alapján döntünk? Miért képesek egyesek meggyőzni bennünket, míg mások nem? Mi hat ránk, amikor engedünk egy reklám csábításának? Hogyan lehet rávenni az embereket, hogy olyan ügyeket támogassanak, amelyeket korábban eszük ágában sem volt? Robert B. Cialdini szociálpszichológus, a befolyásolás világhírű szakértője évtizedek óta foglalkozik ezekkel a kérdésekkel. Kutatásai és gyakorlati tapasztalatai alapján foglalta össze a hatékony, etikus meggyőzés alapelveit és eszköztárát a Hatás című művében, amelynek bővített, átdolgozott kiadása az ismeretek frissítésén, az új kutatási eredmények bemutatásán túl rengeteg izgalmas, aktuális példával gazdagodott. A HVG Könyvek által megjelentetett kiadványból eddig hat részt mutattunk be, ez a hetedik, a sorozatot lezáró fejezet.
A párizsi kulturális élet okult a 12 évvel ezelőtti londoni játékokból, és inkább lehúzzák a rolót, semmint veszteségesen legyenek nyitva addig, amíg az olimpia tart.
Az énekesek és együttesek előszeretettel használják a koncertjeiken a LED-es csuklópántokat. Ezzel a rajongóikat bevonják a koncertbe, nemcsak nézőként vesznek részt.
Karsai Dániel a közélet ismert szereplője, betegségével a nyilvánosság előtt küzd, de ilyen mélyen sosem láthattuk kitárulkozni a haldokló embert, ahogy az Egy tökéletes nap című darabban történik. Az alkotmányjogász társszerzője is a műnek, amelyet a 6SZÍN mutatott be.
Sarló-kalapácsos zászlók az út mellett, kirobbanthatatlan kommunista vezetés, Marx, Engels, Krisna és Visnu közös felvonulása és transzneműek ingyenes átműtése az állami klinikákon.