szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Gyakran hallani és olvasni arról, hogy a politika problémája a túlzott acsarkodás, ellenségeskedés, és ha a politikusok nem egymás csépelésével lennének elfoglalva, előbbre tartana az ország. Csakhogy a demokratikus politikának az ellenségeskedés integráns része - olvasható a Politika 2.0 blogon.

A politikai ellenségeskedés a demokratikus berendezkedés természetes része, hiszen a hatalomért, erősforrásokért, pozíciókért és pénzért folytatott küzdelemben nagy a tét: a szembenálló felek pedig akkor tudják meggyőzni a választókat, ha elhitetik ellenfelükről, hogy veszélyt jelent az országra. Az ellenség azonban soha nem eredeti státuszából kifolyólag és végérvényesen válik ellenséggé; ez mindig változó és értelmezett kapcsolat. A második világháború ideje alatt Németország és az Egyesült Államok egymás ellen harcoltak, a Szovjetunió pedig az USA szövetségese volt. A háború befejeztét követően pillanatok alatt fordult a kocka: Németország az Egyesült Államok szövetségese lett a Szovjetunió ellen zajló hidegháborúban. De megfigyelhető ugyanez a jelenség kisebb szinten is: 1990-től 1994-ig a Fidesz az MDF ellenzéke volt, 1998-tól 2002-ig közösen kormányoztak, 2004-től pedig az MDF azonos mértékben támadta a Fideszt és az akkori kormánypártot, az MSZP-t - írja a bejegyzés szerzője. A teljes bejegyzést elolvashatja a Politika 2.0 blogon.
hvg.hu Napi merítés

Tarolni fog-e a Fidesz ősszel?

Bár még csak egy hónap telt el az országgyűlési választások óta, a politikai pártok lassan megkezdik felkészülésüket az őszi önkormányzati választásokra. A Fidesz ősszel is mindent visz? Vagy nem? - tette fel a kérdést a Politika 2.0 blog szerzője.

hvg.hu Napi merítés

Szerencsés lehet az LMP

A 2010-es választások egyik legváratlanabb fordulata lehet az, ha a Lehet Más a Politika (LMP) bejut a Magyar Országgyűlésbe - olvasható a Politika 2.0 blogon.

Újra nőtt Orbán Viktor fizetése

Újra nőtt Orbán Viktor fizetése

GKI: Orbán ígéreteit nem támasztották alá kidolgozott számítások és modellek

GKI: Orbán ígéreteit nem támasztották alá kidolgozott számítások és modellek

Több mint kétszerese lett a magyar infláció a teljes EU-s inflációnak januárban

Több mint kétszerese lett a magyar infláció a teljes EU-s inflációnak januárban

Óvodásokról terjesztett pornóvideót egy középiskolás fiú, felfüggesztett börtönt kér rá az ügyészség

Óvodásokról terjesztett pornóvideót egy középiskolás fiú, felfüggesztett börtönt kér rá az ügyészség