Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Washington Post a magyar önkényuralmi rendszer kialakulásáról
szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Oroszországban évtizedek óta diktatúra működik, hasonló sors vár Ukrajnára, és csatlakozni készül a sorhoz Magyarország, ahol a jobboldali kormány minden független intézményre rátette a kezét - írja országunkról a Washington Post szerzője.
Karácsony előtt a New York Times cikke számolt be a magyar demokrácia lassú felszeleteléséről, majd a december 23-i Parlament előtti események következményeként kapott újabb nemzetközi figyelmet a magyar kormány év végi munkája.
A New York Times szerint az ország a tekintélyelvű kormányzás irányába sodródik, amelyet a politikából kiábrándultság, valamint a gazdasági nehézségekre koncentrálás is elősegít. Hasonló véleménnyel volt országunkról karácsonyi cikkében a The Guardian, kiemelve az Orbán-kormány makacs elutasítását a nemzetközi együttműködésre, a Washington Postban pedig terítékre került Magyarország mint puha diktatúrává alakuló demokrácia. Mindhárom lap a független bíróságok személycseréit, a jegybank függetlenségének csorbítását, a média és az egyházak feletti állami ellenőrzést hozza példaként a demokratikus értékek felszámolására.
A Wasington Post szerzője szerint az Európai Unióban megvalósulhat az, amit eddig mindenki elképzelhetetlennek gondolt: egy antiliberális, diktatórikus rendszer az unió határain belül.