15 ezer font (azaz 4 millió 700 ezer forint) évente. Ennyit ajánl Erzsébet királynő annak a vállalkozó szellemű, dolgos, „lelkes, elkötelezett egyénnek”, aki következő munkahelyének a Buckingham palotát választaná. Szeptember 19-ig lehet küldeni a jelentkezéseket, és vendéglátásban jártas embereket keresnek, akiknek munkaköri leírásában a tálcák hordozásán kívül az üzenetek átadása is szerepel.
„A Privy Purse Door ügyeleit óráiban minden postát, küldeményt, csomagot időben kézbesíteni szükségeltetik a brit királyi család tagjai részére” - olvasható a kiírásban. A brit számítások szerint korántsem busás fizetés - ami havonta átszámolva 400 ezer forintos bruttó összeget jelent - mellett lakhatást is élvez a leendő komornyik a palotában, de az évben három hónapot a többi királyi rezidencián is el kell töltenie, Norfolkban például. Az elvárások szerint kedvesnek, udvariasnak kell lennie a jelöltnek, aki új kihívást keres az életében, ám az sem utolsó szempont, hogy diszkrét és lojális legyen.
A Telegraph szerint nem a szolgálat közben, hanem leginkább a munkaviszony megszűnésével járhat majd jól az a szerencsés, aki Erzsébet királynőnek dolgozik. „Bárki, aki hosszabb ideig kitart a királynő mellett, a privát szektorban később nagyon magas fizetést kérhet", nem csupán a szigetországban, hanem akár az Egyesült Államokban is mint tapasztalt inas.
A volt komornyik bestsellere
amazon
Ám van kényelmesebb lehetőség a meggazdagodásra a kemény munkásévek után a Buckingham Palotában: Paul Burrel, Diana hercegnő és Erzsébet inasa két könyvvel is előrukkolt, miután "leszerelt". A diszkréció követelményét megszegő ex-lakáj a Királyi szolgálat című művével a nemzetközi bestsellerlistára került 2004-ben. Burrel a királyi titkok és Diana szerelmi életének leleplezése után kis ideig celebstátuszt élvezett Nagy-Britanniában, ám második kötetének (Titkok és igazságok Dianáról) megjelenése után kitaszítottá vált, amikor a brit közönség rájött, csupán pénzhajhászásból pletykál a hőn szeretett Lady Di-ról.
2003-ban egy bulvárlap riportere épült be lakájként a buckinghami környezetbe, ám ő kevésbé izgalmas információkkal szolgált a nagyérdeműnek, például arról, hogy mi Erzsébet királynő kedvenc reggelije.