szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A DC Entertainment megvásárolta a svéd bestseller képregényes formában történő megjelentetésének globális jogait.

vertigo.blog.dccomics.com

Képregényben is megjelenteti Stieg Larsson nagy sikerű Millennium-trilógiáját egy amerikai kiadóvállalat. A DC Entertainment megvásárolta a svéd bestseller képregényes formában történő megjelentetésének globális jogait. A kiadó ezt a Frankfurti Könyvvásár alkalmából jelentette be, valamint azt is közölte, hogy a képregény-adaptáció elkészítésén együttműködik a Larsson-hagyaték gondozóival és a Hedlund Irodalmi Ügynökséggel.

A trilógia mindhárom darabjából kétkötetes képregény készül, amelyet mind nyomtatott, mind digitális formában meg lehet majd vásárolni. A tetovált lány című első kötet 2012-ben lát napvilágot a Superman és a Batman kiadójánál.

A svéd szerző, Larsson ötvenéves korában, röviddel a trilógia első kötetének megjelenése előtt tragikus hirtelenséggel hunyt el 2004-ben. A regénysorozat több tízmillió példányban kelt el világszerte, több mint negyven országban. A regényből született svéd filmfeldolgozás után az év végén a hollywoodi verzió is megjelenik a mozikban: A tetovált lány című epizódot David Fincher rendezte Daniel Craig és Rooney Mara főszereplésével.

 

Tarr Zoltán: Kevesebben jelentkeznek tiszás jelöltnek Nyugat-Magyarországon, ott jobban tartanak a retorzióktól

Tarr Zoltán: Kevesebben jelentkeznek tiszás jelöltnek Nyugat-Magyarországon, ott jobban tartanak a retorzióktól

„Lassan 50 éves vagyok, az én számat már nem fogja be senki” –  tízezren nézték meg, van-e még jövője az egészségügynek, vagy el kell innen menni

„Lassan 50 éves vagyok, az én számat már nem fogja be senki” – tízezren nézték meg, van-e még jövője az egészségügynek, vagy el kell innen menni

Félre a puccparádéval, így fest az új Audi A6 fapadosan

Félre a puccparádéval, így fest az új Audi A6 fapadosan

„Maga bokszolt férfival” – Hámori Lucával zárta a sűrű nőnapot Orbán Viktor

„Maga bokszolt férfival” – Hámori Lucával zárta a sűrű nőnapot Orbán Viktor