Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyelőre marad a kettős adóztatás.
„Bár a magyar kormány komoly erőfeszítéseket tesz a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodás újjáélesztésére, egy kormányközeli forrás elárulta nekem, hogy a Trump adminisztráció április elején azt közölte a magyar kormánnyal – többek között a Nemzetgazdasági Minisztériummal –, hogy a kérdés most „nem aktuális”, ezzel szertefoszlatva a magyar reményeket” – írta a VSquare legfrissebb hírlevelében Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró.
A kettős adóztatás felszámolása a magyar kormánynak mostanában különösen is fontos lehet, lévén az amerikai adminisztráció súlyos vámok bevezetésével fenyegetőzik mind az Európai Unió, mind Kína termékei felé. Ezek a vámok pedig súlyos veszteségeket okozhatnak Magyarországnak, „amely gazdaságát ma már nagyrészt a német autógyártókra, illetve a kínai elektromos jármű- és akkumulátoriparra építi”.
Arról korábban lapunknak Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője beszélt, hogy Magyarország külön nem állapodhat meg az Egyesült Államokkal a vámok kérdéséről, mivel az Európai Unió tagjaként nem tárgyalhatunk velük külön.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.