szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A híres történetet a svájci meccsről mindenki ismeri, publicisták rendszeresen idézik is a mondatot, az érintettek azonban mind tagadnak. Lehet, hogy a Puskásnak tulajdonított egyik legismertebb mondatot csak később értelmezték át?

A címben idézett mondat állítólag 1952 szeptemberében hangzott el, amikor a magyar válogatott a berni Wankdorf-stadionban lépett pályára Svájc ellen. Negyedóra elteltével az esélytelenebb Svájc már 2-0-ra vezetett, amikor Puskás az oldalvonalnál megkérdezte Sebes Gusztáv szövetségi kapitányt, nem lenne-e egy kis pénz a csapat számára. Az elutasító válasz után hangzott el: "Kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci". Félidőben összeült a válságstáb, és lett prémium, nyert is a magyar válogatott - szól az anekdota. Ha kíváncsi, mint mondtak az érintettek a történetről, vagy csak meghallgatná a sztorit Hofi Géza előadásában, kattintson!
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Huj-huj hajrá: tényleg hímtagot jelent oroszul?

A huj-huj hajrá szurkolói rigmust szovjet kérésre szorították ki a magyar lelátókról, mert a huj szó az orosz argóban férfi nemi szervet jelent. Az Urbanlegends.hu blog szerzője megpróbálta kideríteni, mi ebből az igazság.

hvg.hu Itthon

Tényleg Ópusztaszeren ülésezett az első országgyűlés?

Az Anonymus háromszáz évvel a honfoglalás után feljegyzett írásából eredő Pusztaszer-kultusz újabb fejezete nyílt meg a minap azt követően, hogy az MTI hírül adta, az új Alkotmány aláírása "az első magyar országgyűlés helyszínén, Ópusztaszeren történhet meg". Az Urbanlegends.hu ennek kapcsán felidézi Kovács Ákos Árpád-ünnep, Szent Istvánkor - Egy kultikus emlékhely genealógiája című tanulmányát.