szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Női kéziseink nem jutottak be az elődöntőbe, férfi vízilabdásaink viszont igen. Lőrincz Viktor olimpiai ezüstérmesnek mondhatja magát.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Hamarosan kezdődik a norvég-magyar kézilabda negyeddöntő

Bravúrral jutott tovább csoportjából női kézilabdacsapatunk, most pedig a negyeddöntőben bizonyíthatnak. Kövesse velünk sorsdöntő mérkőzésüket a hvg.hu-n!

  • Olasz Anna a negyedik lett tíz kilométeres nyílt vízi úszásban.
  • Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is megnyerte szerdai előfutamát kajak egyes 200 méteren, így készülhet a csütörtöki folytatásra a tokiói olimpián.
  • Takács Kincső kenusunk hatalmasat hajrázva futamában a második helyen végzett, így bejutott a csütörtöki elődöntőbe, Balla Virág reményfutamon jutott el idáig.
  • Kozák Danuta és Csipes Tamara is megnyerte futamát, elődöntőbe jutottak női egyéni kajakban ötszáz méteren.
  • Nagyon simán jutott az elődöntőbe férfi kettes kajakban ezer méteren a Kopasz Bálint-Nádas Bence páros.
  • Kikapott Norvégiától a negyeddöntőben a magyar női kézilabdaválogatott.
  • Lőrincz Viktor ezüstérmet nyert.
  • Legyőzte Horvátországot, és elődöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott.

 

Percről percre
Sorrend megfordítása

1
6 7 8 9 10 11 12

Balla Virág győzelemmel jutott reményfutamon a női 200 méteres kenu elődöntőjébe

Balla 46:218-as idővel, első helyen jutott be a női kétszáz méteres kenu elődöntőjébe.

Balla rossz rajt után hajrázott hatalmasat.

Világcsúcs női 400 méter gáton

Sydney McLaughlin világcsúccsal győzött női 400 m gáton szerdán a tokiói olimpia atlétikai versenyein.

Akárcsak a férfiaknál ebben a számban, a nőknél is idén már megdőlt egyszer a világrekord, az ötkarikás játékokon pedig újra. A két amerikai sztárfutó, McLaughlin és a címvédő Dalilah Muhammad közül utóbbi alaposan bekezdett a döntőben, a kanyarban jelentős előnyre tett szert. Ez azonban az utolsó gátakra elfogyott és vetélytársa a célegyenesben nemcsak utolérte, hanem az utolsó métereken le is hajrázta. McLaughlin 51.46 mp-cel saját, idén júniusban futott 51.90 mp-es csúcsát javította meg. Muhammad is a régi rekordon belül ért célba 51.58-cal, a harmadik holland Femke Bol pedig 52.03-mal minden idők negyedik legjobb idejét érte el, s megjavította saját, 52.37 mp-es Európa-rekordját.

Szép gesztus: a tíz kilométeres nyíltvízi úszás utolsó helyezettje is nagy tapsot kapott

Magyar idő szerint kedden késő éjszaka rajtolt a női nyíltvízi úszás tíz kilométeres futama, ami magyar diadalt is hozott: Olasz Anna a negyedik helyen csapott a célba. Azonban nem mindenki lehet ilyen kíváló formában: Souad Cherouati utolsóként ért be, mégis hatalmas tapsot kapott.

Krizsán Xénia magasugrásban nem tudott javítani

A hétpróbázó Krizsán Xénia a 100 m gát után magasugrásban sem szerepelt jól szerdán a tokiói olimpián.

Az MTK versenyzője már 1,65 méteren bemutatkozott, amit biztosan teljesített. Az 1,68 métert kihagyta, az 1,71-et másodikra, az 1,74-et pedig elsőre vitte. Az 1,77 méteres magasságon viszont már nem jutott át, így elmaradt 1,83-es egyéni csúcsától és 1,80-as idei legjobbjától is.

A hétpróbázókra délután a súlylökés és a 200 méter vár.

A negyedik helyen ért be ezer méteren a Béke-Varga páros

Ötszáz méternél elengedték a távot a magyar versenyzők, izgalmas spanyol-kínai csatát hozott az ezer méteres férfi páros kajaktáv második előfutama. A magyar továbbjutás sajnos ezúttal elmaradt: reményfutamon folytathatja a Béke Kornél-Varga Ádám páros.

Simán nyeri futamát a Nádas-Kopasz páros

Férfi kettes kajakban ezer méteren toronymagasan nyerte futamát a Kopasz Bálint-Nádas Bence páros. Idejük 3:11:877 volt, az elődöntőben folytatják csütörtökön a szereplést.

A páros már a táv felénél vezetett, ebből pedig egészen annak végéig egy jottányit sem volt hajlandó engedni.

Nem jutott be a döntőbe Rivasz-Tóth Norbert gerelyhajító

"Vegyesek az érzelmeim. A bemelegítés jól sikerült, az első dobás biztonságinak nevezhető, erre akartam még rátenni, de nem sikerült" - nyilatkozott az MTI-nek Rivasz-Tóth. - "Ez az év sokszor az újratervezésről szólt a vállfájdalmam miatt, hogy formába kerüljek az olimpiára. Egyéni csúcsom környékén szerettem volna dobni, úgy nézem, az elég lett volna a döntőhöz."

A fájdalomról elmondta, gyulladás van a vállában, ami visszafogja a teljesítményét, nem tudja hosszú távon kivezetni a gerelyt.

Megjegyezte, egyrészt csalódott, másrészt örül, hogy első olimpiáján helyt állt.

"Gerelyhajítónak még fiatal vagyok" - tette hozzá.

Szűcs Valdó tizenharmadik lett 110 méteres gátfutásban

13:40-es időt futott az elődöntőben,  ez futamában a negyedik helyre volt elég, de a favorit Holloway-tól messze volt Szűcs Valdó 110 méteres gátfutásban. A döntő sajnos ezzel a futással nincs meg. Szűcs összesítésben a 13. helyen zárt.

Csipes Tamara is továbbjutott ötszáz méteren

Első helyen, 1:48:790-es idővel jutott be a női kajak 500 méteres elődöntőjébe Csipes Tamara.

A Honvédot erősítő 31 éves Csipes - aki párosban negyedikként zárt klubtársával, Medveczky Erikával és szintén olimpiai, világ- és Európa-bajnok - gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az ötödik előfutamban, így ő is készülhet a csütörtöki, középdöntős és a remények szerint döntős folytatásra.

1
6 7 8 9 10 11 12
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!