szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Női kéziseink nem jutottak be az elődöntőbe, férfi vízilabdásaink viszont igen. Lőrincz Viktor olimpiai ezüstérmesnek mondhatja magát.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Ausztrál és brit győzelem született vitorlázásban

A 470-es hajóosztály kategóriáját a férfiak közül az ausztrálok, a nők közül a britek nyerték meg a tokiói olimpián.

Japán, brit és francia egységek a női aranyfutamon
Hátszélben a férfiak aranyfutamán

  • Olasz Anna a negyedik lett tíz kilométeres nyílt vízi úszásban.
  • Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is megnyerte szerdai előfutamát kajak egyes 200 méteren, így készülhet a csütörtöki folytatásra a tokiói olimpián.
  • Takács Kincső kenusunk hatalmasat hajrázva futamában a második helyen végzett, így bejutott a csütörtöki elődöntőbe, Balla Virág reményfutamon jutott el idáig.
  • Kozák Danuta és Csipes Tamara is megnyerte futamát, elődöntőbe jutottak női egyéni kajakban ötszáz méteren.
  • Nagyon simán jutott az elődöntőbe férfi kettes kajakban ezer méteren a Kopasz Bálint-Nádas Bence páros.
  • Kikapott Norvégiától a negyeddöntőben a magyar női kézilabdaválogatott.
  • Lőrincz Viktor ezüstérmet nyert.
  • Legyőzte Horvátországot, és elődöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott.

 

Percről percre
Sorrend megfordítása

1
4 5 6 7 8
12

Újabb képek az olimpiai harmadik helyezett Sky Brown-ról

13 éves és olimpiai harmadik... Erősen hangzik, de igaz: ahogy arról a hvg.hu is beszámolt, gördeszkában a női park-kategória döntőjében Sky Brown bronzérmet szerzett. Sky Brown a legfiatalabb, aki valaha olimpiai érmet szerzett brit színekben. Produkciójáról most újabb képeket tettek közzé:

Szinte kivégezte Montenegrót a görög vízilabdacsapat

Az eredmény 10-3 lett, a mérkőzés pedig nagyon megalázó volt a montenegrói csapat számára. Az első negyedben még csak egy gólt dobtak, a másodikban viszont már hármat, a harmadikban pedig bevitték a kegyelemdöfést is hat találat képében. A negyedik negyedben már egyik csapat sem igazán akart játszani, így maradt a végeredmény.

Spanyolország jutott elsőként az elődöntőbe a vízilabdások közül

Elsőként a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes spanyol válogatott jutott négy közé a tokiói olimpia férfi vízilabdatornáján.

A spanyolok az első szerdai negyeddöntőben 12-8-ra győzték le az amerikai csapatot.

A négy között az ibériaiak a címvédő szerb és a világbajnok olasz csapat párharcának továbbjutójával találkoznak.

 

A spanyol csapat taktikai megbeszélése

Eredmények:

férfi vízilabda, negyeddöntő:

  • Spanyolország–Egyesült Államok 12-8 (3-3, 3-3, 1-0, 5-2)

később:

  • Görögország–Montenegró 8.30
  • Olaszország–Szerbia 11.20
  • MAGYARORSZÁG–Horvátország 12.50

Szürreális: földrengésre ébredtek a magyar sportolók Japánban

A Richter-skálán majdnem hatos erősségűnek számít az a földrengés, amit Japán keleti partjainál érzékeltek helyi idő szerint szerda hajnalban. A Nemzeti Sport beszámolója szerint a földmozgást az olimpiai faluban is észlelték, többek között a magyar sportolók is.

Mutatjuk a női kéziválogatott utolsó tokiói meccsének összefoglalóját

A norvégoktól kikapott a negyeddöntőben, így búcsúzott az olimpiától a magyar női kézilabdaválogatott. Mutatjuk a mérkőzés összefoglalóját:

Elek Gábor: többet kaptam, mint amit vártam

Elek Gábor szövetségi kapitány többet kapott, mint amit várt a magyar női kézilabda-válogatottól a norvégok ellen szerdán elszenvedett 26-22-es vereség alkalmával a tokiói olimpia negyeddöntőjében.

"Rettegtem attól, hogy a fizikai állapotunk nem lesz megfelelő, az végzetes lett volna a norvégok ellen, ezt már megtanultuk a korábbi meccseinken. Az első félidőben brutálisan jól védekeztünk, a 12 kapott gól mindent elmond, de csodák nincsenek. Fizikálisan elfogytunk" – mondta a szakvezető, aki szerint a hajrában kihagyott ziccerek már a fáradtság számlájára írhatók, mert "elsőként a fejből fogy el az oxigén".

Elek szerint amíg játékosai bírták, addig volt esély, utána már nem. Kifejtette, hogy mennyiségben nem voltak elegen és ezen a helyzeten csak rontott Klujber Katrin, aki a svédek elleni utolsó mérkőzésen "összeszedett" sérülése miatt egy pár perc után jelezte, hogy nem tud játszani.

"Sokat fejlődtünk, szép utazás volt, ezt kell most továbbvinni. személy szerint is sokat kaptam ettől a másfél évtől" – értékelte összességében az ötkarikás szereplést Elek Gábor, aki elárulta, már rég megvan a döntés arról, hogy folytatja-e a munkát szakvezetőként, de hozzátette, ez még nem publikus. – "Átlövésekben és gyorsaságban fejlődni kell, de ezek nem ördöngös dolgok".

A négygólos beálló, Bordás Réka arról beszélt, úgy mentek ki a pályára, hogy élvezzék a meccs minden pillanatát és kifejezetten örül, hogy eredményes játékkal tudta segíteni a csapatot. Szerinte az döntötte el a mérkőzést, hogy elfáradtak, illetve a rivális klasszis kapusa, Katrin Lunde nagyszerűen védett.

"A végjátékot elrontottuk a rossz lövésekkel és labdaeladásokkal. A végére kijött a norvégok rutinja. Amilyen rosszul, három vereséggel kezdtük ezt az olimpiát, ahhoz képest jó ez a hetedik hely" – értékelt Schatzl Nadine.

"Nagyon akartuk ezt a mai sikert. Bebizonyítottuk, hogy a norvégok sem verhetetlenek. Szép élmény volt az első olimpiai szereplésem, de azért csalódott is vagyok, mert ha így játszunk Brazília ellen is, akkor ma nem Norvégia az ellenfelünk, és akkor meggyőződésem, hogy négy közé jutunk" – mondta a 31 éves Szöllősi-Zácsik Szandra, aki bízik benne, hogy lesz még alkalma ötkarikás játékokon szerepelni.

A magyar női kézilabda-válogatott a hetedik helyen zárta a tokiói olimpiát.

Sokáig kell még várnunk a következő magyar érdekeltségű sporteseményre

Aki korán kelt, most – ha teheti – feküdjön vissza nyugodtan: órákig nem lesz még olyan sportág az olimpián, aminek magyar résztvevője lenne, akiért izgulhatunk. Mutatjuk a szerdai nap hátralévő magyar résztvevővel is bíró versenyszámait:

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion)

  • 12.05: női hétpróba (súlylökés, Krizsán Xénia)
  • 13.30: női hétpróba (200 m, Krizsán Xénia)

BIRKÓZÁS (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok)

  • 12.30: FÉRFI KÖTÖTTFOGÁS 87 KG DÖNTŐ (Lőrincz Viktor várhatóan 13 óra körül lép szőnyegre)

SÚLYEMELÉS (Tokiói Nemzetközi Fórum)

  • 12.50: FÉRFI PLUSZ 109 KG, A CSOPORT (Nagy Péter?)

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

  • 12.50: férfi negyeddöntő (Horvátország–Magyarország)
Krizsán Xénia a női hétpróba magasugrás számában

Mutatjuk videón is Sydney McLaughlin világcsúcsát

McLaughlin 400 méteres gátfutásban futott világcsúcsot érő 51,46-os időt. A korábbi rekordot (51,90) is ő tartotta, azonban most ezen belül futott Dalilah Muhammad is.

Nagy Péter az élen végzett súlyemelésben a B-csoportban

Nagy a plusz 109 kilogrammos súlycsoportjában versenyzett a B-csoportban, ahol az élen zárt szerdán magyar idő szerint hajnalban.

Nagy Péternek a lökésekkel akadt apróbb problémája: a 206 és 214 kilogramm nem okozott gondot neki, de 218 kilónál mind a három bíró sikertelenként értékelte produkcióját. A magyar szakvezetés felülvizsgálatot kért, a bírák pedig a visszajátszás alapján ítélték végül utolsó lökését is érvényesnek.

Nagy összesítésben 396 kilogrammal nyerte meg a csoportot, így a legrosszabb esetben is a kilencedik helyen juthat tovább, de ha az A-csoportból bárki gyengébben teljesít, azt értelemszerűen megelőzi.

Nagy Péter

1
4 5 6 7 8
12
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!