Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Fradi elnöke elégedetlenségének adott hangot amiatt is, hogy klubja vezetőségével senki nem egyeztetett, mielőtt a döntés megszületett volna.
Péntek délelőtt a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) közgyűlése 53 igen, két tartózkodás és egy nem mellett szavazattal elfogadta azt a stratégiát, amely arra ösztönzi az NB I csapatait, hogy minden mérkőzésen öt magyar játékos – közülük egy U21-es – legyen a pályán. Azok a csapatok, amelyek nem tesznek ennek eleget a következő idénytől kezdve, nagyságrendileg 500 millió forinttól esnek el.
Az ötlet évek óta napirenden volt, mégis csak most sikerült átnyomni a közgyűlésen. Érdekes egybeesés, hogy március végén Orbán Viktor miniszterelnök már elhintette ezt a javaslatot egy podcastban, néhány nappal később pedig már az a hír terjedt a sajtóban, hogy ez a pont az MLSZ ötéves tervének egyik sarokköve lesz.
Csányi Sándor, az MLSZ elnöke az MTI-nek nyilatkozva többek között azt mondta, „nem elfogadható, hogy az elmúlt tizenöt évben rengeteg pénzt használtunk fel, és van olyan csapat, amelyben alig van magyar játékos”. Kitért arra is, „látható, hogy a Fradinál volt a legtöbb külföldi az elmúlt szezonban, de a helyzet javult, már ők is törekszenek arra, hogy fiatalokat építsenek be. Bízom benne, hogy ha nem is a következő, de a 2026/2027-es szezonban lesz annyi fiatal magyar tehetséges játékos a Fradinál, hogy tudja teljesíteni ezt. Nem büntetni, hanem ösztönözni szeretnénk” – hangsúlyozta Csányi.
Kubatov Gábor, a Ferencváros első embere ennek ellenére nem volt elragadtatva az MLSZ döntésétől, elégedetlenségének pedig a Facebook-oldalán adott hangot.
„Csak csendesen megjegyezném, hogy velünk, akik hat éve folyamatosan megnyerjük a bajnokságot, zsinórban hatodszor jutottunk be az európai csoportkörbe vagy főtáblára, és klubszinten a legtöbb játékost adjuk hazánk válogatottjának – nos, velünk erről senki sem egyeztetett”
– írta, majd hozzátette, a döntést a legnagyobb ostobaságnak tartja, amit az elmúlt tizennégy évben látott.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.