szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy képszerkesztő programmal mindenki „meghamisíthatja” a valóságot. Egy weboldal segít abban, hogy kiderítsük, átverés áldozatai vagyunk-e.

A digitális fényképek megjelenésével sokkal könnyebbé vált a fotók megváltoztatása, mint amikor a negatív filmet kellett manipulálni – írja a Techline. Személyeket kivágni, másik háttér elé helyezni, a kép részeit kitörölni vagy megkettőzni, elég egyszerű feladat, hiszen a képszerkesztő programoknak ezek alapműveletei.

Ha tudni szeretné, honnan tudhatja, hogy egy fotó hamisítvány-e vagy sem, erre a linkre kattintva olvashatja a Techline teljes cikkét!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Manipulálja hangulatunkat a jövő japán szobája

Adatdús környezetet, hangulatmanipuláló világítást ígér a Kayac japán IT-cég és a Keio Egyetem közös fejlesztése. A brainstormingra használható szobát elsősorban a tartalomszolgáltató és kreatív cégeknek szánják, írja a Fuji Sankei.

hvg.hu Itthon

A manipulált hangfelvételek titkai

Hogyan lehet manipulálni egy hangfelvételt? Kimutatható-e utólag, ha az eredeti felvételt megváltoztatták? El lehet-e tüntetni a manipuláció nyomait? Lehetséges-e, hogy valakit egy másik ember hangján szólaltassanak meg? A hangfelvételek manipulálásának fortélyaiba a kevés hazai igazságügyi hangtechnikai szakértők egyike, Fényes Péter avatta be a hvg.hu-t.