szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pánik gombot nemcsak a riasztórendszerek tartalmazhatnak, hanem számítógépes munkánk során is használhatunk ilyet.

A számítógépes pánik gomb feladata, hogy pillanatok alatt elrejtse a vizslató (például főnökünk) szeme elől azt, hogy éppen mivel foglalatoskodtunk komputerünkön. A Panic Button nevű Chrome-bővítmény is valami hasonlót kínál, egészen pontosan a megnyitott oldalakra utaló füleket rejti el.

A letöltése után megjelenik piros színű ikonja felül, az eszközsorban.

Mielőtt használatba vennénk, érdemes rákattintanunk a jobb egérgombbal, majd a Beállítások lehetőséget választani, hogy testre szabhassuk a gombot, azaz annak működését. Megadhatjuk például, hogy milyen billentyűkombinációkkal lehessen helyettesíteni az ikont (ennek később majd látjuk a jelentőségét), és megadhatunk jelszavas védelmet is, azaz így senki sem tudja majd megnyitni a füleket.

Azt is meghatározhatjuk, hogy milyen oldal jelenjen meg a képernyőnkön a pánik gomb lenyomása után, és akár el is tüntethetjük a bővítmény ikonját, hogy senki se jöjjön rá a turpisságra.

A továbbiakban pedig már elég lesz csupán a kis Panic Button ikonra kattintanunk, hogy csak egyetlen (az előre megadott) oldal maradjon nyitva. Ha nem rejtettük el a gombot, akkor zöldre vált, és ha rákattintottunk, visszaáll az eredeti állapot. Ha pedig elrejtettük, akkor a korábban említett billentyűvel (billentyűkombinációval) térhetünk vissza a kiinduláshoz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!