Csináltak egy titkos gombot a ruhák alá, azzal tudathatja a szeretteivel, hogy bajban van

A közösségi finanszírozás keretében gyűjti a pénzt egy olyan eszköz, amelyik jól jöhet, ha bajba kerül valaki.

  • hvg.hu hvg.hu
Csináltak egy titkos gombot a ruhák alá, azzal tudathatja a szeretteivel, hogy bajban van

Egyszerű gombnyomogatásokká egyszerűsíti le a segélyhívást a Revolar Instinct nevű kis viselhető eszköz, amelyik az Indiegogón gyűjti a pénzt. A felhasználók pedig már vissza is jelezték, hogy a szó szoros értelmében vevők lennének egy ilyen eszközre.

Revolar

A kis eszköz vízálló, akár a kulcstartóra vagy a táskánkra illeszthető, de még valamelyik ruhánkon vagy az alatt is hordhatjuk. Arra szolgál, hogy biztonságban érezzük magunkat, ugyanis öt kiválasztott kontakttal lép kapcsolatba, ha baj van. A Revolar Instinct Bluetoothon keresztül kapcsolódik a telefonunkon, és a kontaktok kiválasztása egy ingyenes appon keresztül történik. Itt adható meg az is, milyen üzenetet kapjanak tőlünk a valós idejű GPS helyzetünkkel együtt.

Revolar

Egy gombnyomás az eszközön azt tudatja, hogy minden rendben, biztonságban vagyunk. A két gombnyomás már sárga riasztás, és arra utal, valami nincs rendben, míg a három gombnyomás már igazi segélyhívás. Az eszköz jóval diszkrétebben használható, mint egy okostelefon, arról nem is beszélve, hogy olyan helyzetek is adódhatnak, amikor már nincs idő előhalászni a telefont, viszont a ruhára vagy a táskára illesztett eszköz ott van a kezünk ügyébe.

A Revolar Instinctet 59 dollárért (körülbelül 17 ezer forintért) kaphatják meg a korai támogatók, már májusban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?